2010 Gruodžio 14

Politika

Siūlo atsisakyti patarėjų regioninės politikos klausimais

veidas.lt

Vyriausybė galėtų sutaupyti mažiausiai milijoną litų per metus, atsisakydama dešimties premjero patarėjų regioninės politikos klausimais.

Tokį pasiūlymą ministrui pirmininkui Andriui Kubiliui pateikė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma, rašo “Lietuvos rytas”.

Konservatorius įsitikinęs, kad tai, ką nuveikia kelis kartus per mėnesį Vyriausybėje apsilankę patarėjai, kuruojantys šalies regionų problemas, galėtų atlikti ne viena panašia veikla užsiimanti valstybės institucija.

“Savo pozicijos nesu pakeitęs ir siūlysiu, jog artimiausiu metu tai būtų aptarta valdančiosios koalicijos rytiniuose pasitarimuose, kurie kiekvieną savaitę vyksta Vyriausybėje. Būtina įvertinti, ar tie visi patarėjai turi realų darbo krūvį, kad juos reikėtų išlaikyti.

Man atrodo, kad jie nelabai turi ką veikti, o tuos darbus, kurie jiems šiuo metu priskiriami, galėtų atlikti ministerijų regioninių padalinių pareigūnai”, – tvirtino J.Razma.

Vyriausybės vadovui regioninės politikos klausimais šiuo metu patarinėja 7 pavaldiniai. Dalis šių valdininkų – buvę apskričių viršininkai. Jie į šias pareigas buvo paskirti šįmet panaikinus dešimt apskričių administracijų.

Paklausus, ką A.Kubilius ateityje ketina daryti su šia patarėjų grupe, jo atstovė spaudai perdavė, kad premjeras dar nėra apsisprendęs. Anot jos, neskubama priimti žmonių į dar tris laisvas vietas, svarstomi įvairūs siūlymai.

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis sako, kad į tris laisvas vietas ketinama priimti konservatorių atstovus: “Kai apsispręs valdančioji koalicija, bus priimti dar trys patarėjai Utenos, Šiaulių ir Panevėžio regionams kuruoti. Šių apskričių vadovai buvo konservatoriai, todėl ir patarėjų kandidatūrų bus ieškoma tarp šios partijos narių”.

“Jau parengtos Valstybės tarnybos įstatymo pataisos, pagal kurias keisis šių patarėjų statusas ir jie visi taps Vyriausybės atstovais regioninei plėtrai”, – sakė kancleris

Pasakodami apie savo darbą buvusiose apskrityse, tapusiose regionais, kai kurie premjero pagalbininkai teigė, jie esą dirba vieni, važinėja savais automobiliais.

Šį rudenį premjero patarėju regioninės plėtros klausimais tapęs verslininkas alytiškis Laimonas Paura sakė, kad šias pareigas jam pasiūlęs Tautos prisikėlimo partijos lyderis parlamentaras Arūnas Valinskas.

“Nutariau pabandyti. Darbo iš tikrųjų nemažai, ypač daug problemų turi regiono verslininkai. Stengiuosi jiems padėti, bet kadangi dirbu vienas, visko aprėpti neįmanoma”, – kalbėjo L.Paura.

Metus Tauragės apskričiai vadovavęs, o dabar premjerui patarinėjantis liberalcentristas Raimundas Vaitiekus teigė, kad dirba vienas: “Neturiu netgi sekretorės. Važinėju savu automobiliu. Benzinui pinigų gaunu tik tada, kai važiuoju į Vilnių. Tačiau vis tiek reikia atstovauti visam regionui rengiant projektus, kovojant dėl jiems skiriamų lėšų. Verslininkai taip pat dažnai prašo padėti, ypač pasienyje su Rusija”.

Premjero patarėjai regioninės plėtros klausimais priskiriami A-18 kategorijos valstybės pareigūnams. Jų atlyginimas – 4207 litai. Už kiekvienus valstybės tarnyboje ištarnautus metus jiems priklauso 3 proc. atlyginimo dydžio priedas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...