2011 Balandžio 09

Sirija

Sirijos Derijos mieste vaikant protestuojančiųjų minią nušauta keliolika žmonių

veidas.lt

Sirijos pietuose, Derijos mieste, saugumo pajėgos, vaikydamos tūkstantines protestuojančiųjų minias, ėmė šaudyti į minią, remiantis įvairiais šaltiniais, žuvo nuo 13 iki 17 žmonių.

Per visą šalį demonstracijos nerimsta jau ketvirtą savaitę.

Ir šiauriau sostinės esančiame Homso mieste per susirėmimus su saugumo pajėgomis sužeista daug žmonių.

Pasak vieno aktyvisto, paskambinusio naujienų agentūrai AFP, Derijoje į žmones šaudyta guminėmis ir tikromis kulkomis.

“Tūkstančiai žmonių, po pamaldų išėję iš mečečių, nužygiavo prie teismo rūmų, bet civiliais rūbais apsirengę saugumiečiai ašarinėmis dujomis vaikė juos”, – pasakojo jis.

“Demonstrantai ėmė mėtyti akmenis, prasidėjo susirėmimai…, padėtis labai įtempta”, – pridūrė jis.

Mirčių įsiutinti protestuotojai padegė valdančiosios partijos “Baath” būstinę.

Valstybinė televizija tvirtino, kad “diversantai ir susimokėliai atidengė ugnį į gyventojus ir saugumo pajėgas” ir nušovė du žmones – pareigūną ir greitosios pagalbos darbuotoją.

Oficialioji naujienų agentūra SANA nurodė, jog sužeisti dešimtys civilių, saugumiečių ir policininkų.

Per valstybinę televiziją rodyti už medžių stovintys, galvas kufijomis (skarelėmis) apsirišę jaunuoliai, aidi automatinių ginklų šūviai.

Sirijos žmogaus teisių gynimo lygos vadovas Abdel Karimas Rihawi (Abdel Karimas Rihavis) sakė, jog per susirėmimus pramoniniame Homso mieste buvo sužeista žmonių; kovos kilo ir Harastoje, netoli sostinės; taip pat tūkstančiai žmonių protestavo Banjase ir Tale, 20 kilometrų šiauriau Damasko.

Pasak jo, demonstracijos vyksta, siekiant pagerbti “kankinius”, žuvusius Dumoje, Derijoje, Latakijoje, aidi šūkiai “Dievas, Sirija, Laisvė”.

Tūsktančiai žmonių žygiavo ir penkių šiaurinių miestų gatvėmis, daugiausia kurdiškuose miestuose Hasakėje ir Amudoje; reikalaujama panaikinti nepaprastosios padėties įstatymą, paleisti kalinius.

Daugiau nei dvi savaites besitęsiantys protestai, kuriuose reikalaujama daugiau laisvių šalyje, kur jau beveik pusšimtį metų galioja nepaprastoji padėtis, tapo precedento neturinčiu iššūkiu vienuolika metų Siriją valdančiam prezidentas Basharui al-Assadui (Bašarui Asadui.)

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...