2011 Balandžio 19

Užsienis

Sirijoje tūkstančiai protestuotojų užėmė Homso miesto centrą

veidas.lt

Tūkstančiai protestuotojų prieš vyriausybę okupavo trečio pagal dydį Sirijos Homso miesto centrą, tvirtindami nepasitrauksią, kol nenuvers šalies valdžios, praneša BBC.

Moteris BBC telefonu pranešė, kad protestuotojų minia nesiskirstė pirmadienį iki vėlumos.

Žmogaus teisių aktyvistas sakė, kad saugumo pajėgos, lojalios prezidentui Bašarui al Asadui (Bashar al-Assad), šaudė į protestuotojus, skelbiama pranešime.

Anot Sirijos vidaus reikalų ministerijos, neramumai prilygsta ginkluotam maištui.

Prezidentas B. al Asadas šeštadienį pranešė, kad jis patenkins pagrindinį protestuotojų reikalavimą – kitą savaitę atšauks beveik pusamžį galiojantį nepaprastosios padėties įstatymą.

Precedento neturinti protestų virtinė Sirijoje rodo, kad protestuotojai vis dar nerimsta, teigia BBC korespondentė Kim Gatas (Kim Ghattas) iš Libano sostinės Beiruto.

Aktyvistų teigimu, prie įėjimo į miesto aikštę įrengti kontrolės punktai, kur yra tikrinama, ar įeinantys žmonės nėra ginkluoti.

Vienas vyras, kurio brolis buvo nušautas per šeštadienio protestus, pasakojo, kaip savanoriai parūpino maisto ir vandens protestuotojams.

Kitas liudininkas Nadžatis Tajaras (Najati Tayyara) sakė naujienų agentūrai AFP: “Daugiau kaip 20 tūkst. žmonių dalyvauja streike Al-Sa aikštėje, kurią mes pervadinome Tahriro aikšte, kaip Kaire. Šis streikas tęsis tol, kol visi mūsų reikalavimai bus patenkinti”.

Žmogaus teisių aktyvistas, kuris bendrauja su protestuotojais, naujienų agentūrai “Reuters” sakė, kad protestuotojams buvo liepta pasitraukti, kol saugumo pajėgos neatidengė ugnies ir nepanaudojo ašarinių dujų. Anot jo, mažiausiai vienas žmogus buvo sužeistas.

Sekmadienį Homse žuvo mažiausiai 12 žmonių, kareiviams pradėjus šaudyti į protestuotojų minią, kuri buvo susirinkusi prie valstybinio kalėjimo po genties lyderio mirties.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...