2010 Spalio 25

Verslas

Šimtai milijonų – iš valstybinių įmonių

veidas.lt

Iš valstybės valdomų įmonių šalies biudžetas kitąmet gali gauti kelis šimtus milijonų litų pajamų, prognozuoja Lietuvos premjeras.

“Iš valstybės valdomų įmonių galų gale turėsime ne 32 mln. litų dividendų. Negaliu pasakyti, kad per kitus metus mums pavyks pasiekti tai, ką yra gavę estai ar latviai, kai kiekviena šalis šiemet gavo iki 1 mlrd. litų pajamų. Bet kelis šimtus milijonų litų, aš tikrai manau, mes turime tokią pareigą, tokius pinigus numatyti”, – interviu LTV laidoje “Savaitė” sekmadienį sakė Andrius Kubilius.

Jis teigė, kad didesnių pajamų tikimasi iš valstybės valdomų energetikos įmonių, transporto įmonių, “Lietuvos geležinkelių”, nekilnojamojo turto, nedidelių valstybės įmonių.

“Manau, kad viena iš svarbesnių pertvarkų, kurios tikrai reikėtų kiek galima greičiau – tai valstybės valdomo nekilnojamo turto sutvarkymas pagal moderniausius principus. Vėlgi galima gauti daugiau pajamų. Galų gale net ir peržiūrint dar vis valdomų valstybės įmonių, kurių tarpe yra tokių, kur neaišku, kodėl valstybė valdo – ar kelias vaistines, ar kokius avininkystės ūkius, ar kitus”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Už 2009 metus valstybės įmonės į biudžetą šiemet per 9 mėnesius sumokėjo apie 65,5 mln. litų dividendų (planuota 11,4 mln. litų).

2011 metų biudžeto projekte iš valstybinių įmonių dividendų numatyta tik gauti 33,6 mln. litų pajamų, tačiau Vyriausybė sutarė, kad akcininko teises įgyvendinančios ministerijos sieks gerokai didesnio rezultato.

Apie 300 valstybės įmonių turi maždaug 18 mlrd. litų vertės komercinio turto.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...