2011 Birželio 09

Simfoniniam orkestrui toliau vadovaus G.Rinkevičius

veidas.lt

BFL

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui (LVSO) toliau vadovaus šio orkestro įkūrėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.

Jis vienintelis pareiškė norą užimti šias pareigas ir ketvirtadienį laimėjo Kultūros ministerijoje vykusį konkursą, pranešė ministerija.

Orkestras G. Rinkevičiaus iniciatyva suburtas 1988 metais, pirmąjį koncertą jaunų muzikų kolektyvas surengė 1989 metų sausį. Vėliau orkestrui suteiktas Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vardas.

Šių metų pradžioje G. Rinkevičiaus sulaukė kultūros viceministro Deivido Staponkaus kritikos dėl LVSO statomų vadinamųjų bohemiečių operų.

D. Staponkus teigė, kad Vilniaus kongresų rūmuose pradėjus statyti operas, išaugo LVSO skolos, o joms dengti esą naudojamos valstybės lėšos. Tuo metu orkestro vadovas G.Rinkevičius tvirtino, kad kultūros viceministras asmeniškai yra nusistatęs prieš operų statymą, o beveik visi pinigai statyti operas yra surenkami iš privačių remėjų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...