2012 Balandžio 22

Šiemet Lietuvoje iškils šimtai nedidelių saulės jėgainių

veidas.lt


Lietuviai atrado naują investavimo būdą – privačias nedideles saulės jėgaines, kurių gaminamą elektros energiją galima parduoti elektros tinklams.

Kaip „Veidui“ pasakojo tokias jėgaines įrenginėjančios įmonės „Saulės energija“ direktorius Edmundas Žilinskas, šiais metais patvirtintas patrauklus elektros iš nedidelių saulės jėgainių supirkimo tarifas, todėl žmonės masiškai įsirenginėja mažytes, iki 30 kilovatų (kWh) galios elektrines. Šiemet tarifas integruotoms į pastatą jėgainėms siekia 1,8 Lt už kWh, o neintegruotoms – 1,44 Lt, be to, „Lesto“ naujas nedideles elektrines turi prijungti savo lėšomis.
„Dabar tai vienas investavimo būdų. Į saulės elektrines žiūrima kaip į galimybę uždirbti pinigų. Norint įsirengti privačią elektrinę reikia apie 200 tūkst. Lt, o ši investicija atsiperka maždaug po septynerių metų“, – pasakoja E.Žilinskas.
„Saulės energija“ pernai pastatė keturias saulės elektrines, šiemet jau tris, o iki metų galo tikisi pastatyti apie 50. E.Žilinskas prognozuoja, kad visi statytojai Lietuvoje šiemet pastatys apie porą šimtų nedidelių saulės elektrinių. Šiuo metu aktyviausiai elektrines statosi Marijampolės ir Alytaus regionų gyventojai.
Energetikos projektų diegimu panaudojant atsinaujinančius energijos šaltinius užsiimančios bendrovės „Sprendimų biuras“ direktorius Alvydas Zabarskas tvirtina, kad 30 kWh galios jėgainė per metus galėtų pagaminti apie 30 tūkst. kilovatvalandžių elektros. Tiek pardavus per metus galima gauti apie 43–54 tūkst. Lt pajamų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Justinas Justinas rašo:

  Įdomu! Valstybė (mes, mokesčių mokėtojai) subsidijuojame saulės (ir kitų) elektrinių statybą. Sako, atsiperka per septynis metus. Nauda savininkams aiški. O kas iš to mumms, subsidijuotojams? Ir dar… Ar nebus taip, kad savininkai pirks pigesnę elektrą iš tradicinių šaltinių, o pardavinės savają brangiau? Ar ne todėl šiandien iš paskutiniųjų draskomasi, kad sužlugtų VAE projektas? Juk čia pinigai, trumpalaikiai, bet pinigai! O po to, kad ir tvanas …

 2. Rokas Rokas rašo:

  Niekas netrukdo subsidijuotojams imti paskolas ar investuoti savo turimas lėšas, statytis elektrines patiems, gaminti žaliąją energiją, turėti pelną ir po 12-kos metų tiekti Lietuvos energetinei sistemai pigią lietuvišką elektrą. Esame verksniai, o patys nenorime imtis inovatyvių projektų, kuriuos turi visa senoji Europa.

 3. audronius audronius rašo:

  Justinai, baik verkti ir pats pabandyk surizikuoti


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...