2011 Liepos 18

Sandoris dėl vėjo jėgainių parko įsigijimo baigtas

veidas.lt

Sandoris galutinai užbaigtas po to, kai liepos 4 d. Konkurencijos taryba suteikė leidimą jį vykdyti bei atlikus visus sandoriui užbaigti reikalingus veiksmus. Investicija į vėjų parko įsigijimą siekia 130 mln. Lt ir buvo finansuota naudojantis “Swedbank”, AB suteikta paskola. Tikimasi, kad investicija, priklausomai nuo įvairių faktorių, atsipirks per 8–12 metų.

Komentuodamas sėkmingą sandorio užbaigimą “IRL Wind” direktorius Paulius Vazniokas pabrėžė, kad tai – pirmoji ne tik “IRL Wind” valdančios “INTER RAO Lietuva”, bet ir ją kontroliuojančių strateginių partnerių INTER RAO JES bei “Scaent Baltic” investicija į atsinaujinančią energetiką Europos Sąjungos valstybėje narėje. “Džiaugiamės, kad leidimas vykdyti sandorį buvo suteiktas greitai, o jo užbaigimas įvyko sklandžiai. Kadangi abiejų strateginių partnerių, valdančių į vėjo jėgainių parką investavusią įmonę – INTER RAO Lietuva – ateities plėtros vizijos dėl atsinaujinančios energetikos ir jos svarbos sutampa, neabejoju, kad “IRL Wind” ir toliau plėtos savo veiklą “žaliosios” energetikos srityje” – verslo perspektyvas optimistiškai apibendrino P. Vazniokas.

“Džiaugiamės, kad šiame atsakingame etape sandorį vykdančios bendrovės įvertino “Swedbank” kaip patyrusį įsigijimų sandorių bei  ekologiškos energetikos finansavimo partnerį. Visuomet pabrėžiame, kad mums svarbi partnerystė su alternatyvių energijos šaltinių vystytojais, o žaliosios energetikos finansavimas yra viena prioritetinių banko veiklos sričių. Beje, šis vėjo jėgainių parkas Kretingos raj. buvo vienas pirmųjų, pastatytų Lietuvoje, o jo statybą taip pat finansavo “Swedbank”, – sako “Swedbank” Stambių verslo klientų departamento direktorius Mintautas Miškinis.

Pagal sandorio sąlygas “IRL Wind” valdys tik Kretingos rajone, Kiauleikių, Kvečių ir Rūdaičių kaimuose, veikiantį vėjo jėgainių parką, kuris bus atskirtas nuo “Vėjų spektro”. Pastarasis toliau plėtos kitus savo projektus.

UAB “IRL Wind” yra antrinė UAB “INTER RAO Lietuva” bendrovė. UAB “INTER RAO Lietuva” yra bendrai Rusijos bendrovės “INTER RAO JES” kartu su ilgamete partnere energetikos sektoriuje UAB “Scaent Baltic” valdoma įmonė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...