2011 Birželio 02

Šiemet jau nuskendo bent 47 žmonės

veidas.lt

BFL

Šiemet šalies ugniagesiai iš vandens telkinių jau ištraukė 47 nuskendusius žmones, tarp jų keturis vaikus, informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Dar 23 gyventojus, tarp jų du nepilnamečius, gelbėtojams pavyko išgelbėti.

PAGD teigia, kad skęstančiųjų labai padaugėja nusistovėjus karštiems orams, ypač savaitgaliais. Todėl ugniagesiai teigia su nerimu laukiantys artėjančio savaitgalio, kai žmonės plūstels į gamtą.

Atsižvelgdamas į skaudžią praėjusių metų statistiką ir siekdamas išvengti naujų nelaimių, departamentas ragina gyventojus nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose – geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai.

Gyventojams primenama nepalikti prie vandens be priežiūros mažamečių vaikų, nestovėti ir nežaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį (tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas).

Be to, primenama neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Perspėjama, kad ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

Gyventojai raginami nesimaudyti iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų, o persikaitinus saulėje, staiga nešokti į vandenį – prieš tai juo apsišlakstyti. Taip pat įspėjama nešokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.

Ugniagesiai taip pat įspėja net geriems plaukikams neplaukti už plūdurų. Negalima plaukti ir į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais.

Pernai vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 228 nuskendusius žmones, tarp jų 10 vaikų. Dar 172 gyventojus, tarp jų 31 nepilnametį, ugniagesiams pavyko išgelbėti. Per tris praėjusios vasaros mėnesius ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 137 skenduolius.

PAGD pastebi, kad nuskendusių žmonių skaičius yra dar didesnis, nes be ugniagesių skenduolius ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arvydas Arvydas rašo:

    Įrodyta,kad skęsta asmenys,kurie mokėjo plaukti.Mechanizmas,kuris žudo,yra žmogaus anatomijoje.Lašas vandens,papuolęs į bronchus,blokuoja oro įkvėpimo centra,esantį galvos smegenyse,po 4 min klinikinė mirtis..Ar aišku?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...