2012 Vasario 12

Šiemet bus galima įsigyti valstybinių miškų

veidas.lt


Valstybė nusprendė parduoti apie 90 tūkst. ha rezervinių miškų, kurie liko nepanaudoti vykdant žemės reformą. Šiuos miškus ketinama parduoti aukcionuose, o gautas lėšas skirti kompensacijoms už negrąžintą žemę mokėti.
Derėtų atkreipti dėmesį, kad kalbama tik apie rezervinius miškus, o miškai, kuriems suteiktas valstybinės reikšmės statusas, privatizuojami nebus. Priminsime, kad tokie miškai Lietuvoje sudaro daugiau nei 1,1 mln. ha.
Svarbu tai, kad teisę įsigyti rezervinių miškų turės tik Lietuvos piliečiai. Pirmenybė bus suteikiama tiems asmenims, kurių turimi sklypai ribojasi su parduodamais, jei šie neviršija 1 ha. Jei prašymą pirkti tokį įsiterpusį miško plotą pateiks vienas besiribojančio žemės sklypo savininkas, miško žemės sklypas jam bus parduodamas be aukciono. Jei prašymą pirkti pateiks keli žemės sklypų savininkai, kurių žemė ribojasi su įsiterpusiais ploteliais, toks miško sklypas bus parduodamas uždaro aukciono būdu didžiausią kainą pasiūliusiam savininkui.
Visais kitais atvejais valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypai bus parduodami atviro aukciono būdu asmeniui, kuris už parduodamą miško sklypą pasiūlys didžiausią kainą.
Nacionalinės žemės tarnybos l. p. e. direktoriaus Vito Lopinio teigimu, valstybė pradinės miškų sklypų kainos nenustatys. Miškai bus įvertinti individualiai, atsižvelgiant į daugybę įvairių veiksnių. Kainą nustatys vertintojai, išrinkti Viešųjų pirkimų įstatymo tvarka ir laimėję konkursą. Pardavimo aukcionus organizuos ir vykdys valstybės įmonė Valstybės žemės fondas.
Informacija apie numatomus aukcionus bus skelbiama Valstybės žemės fondo interneto svetainėje ir Valstybės turto fondo leidžiamame „Informaciniame privatizavimo biuletenyje“, taip pat vietiniame arba regioniniame laikraštyje.
Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius prognozuoja, kad aukcionų metu rezervinių miškų kaina gali padidėti iki 50 proc. pradinės kainos.
Pasak Žemės ūkio ministerijos specialistų, didžiausia šio pardavimo nauda – ne tik valstybės gaunamos papildomos pajamos, bet ir tai, kad miškas turės savininką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...