2011 Gegužės 30

Siekia, kad R.Paksas dalyvautų Seimo rinkimuose

veidas.lt

BFL

Opozicinės frakcijos “Tvarka ir teisingumas” seniūnas Valentinas Mazuronis siūlo iš Seimo rinkimų įstatymo išbraukti nuostatą, kuri draudžia į parlamentą kandidatuoti asmenims, pašalintiems per apkaltą.

“Tvarkietis” argumentuoja, kad neterminuotas draudimas būti renkamam Seimo nariu yra nesuderinamas su Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija bei prieštarauja laisvų rinkimų principui.

Seimo rinkimų įstatyme draudimas kandidatuoti į Seimą asmeniui, sulaužiusiam konstitucinę priesaiką, įrašytas, kai iš prezidento pareigų per apkaltą buvo pašalintas partijos “Tvarka ir teisingumas” lyderis Rolandas Paksas.

Konstitucinis Teismas 2004 metais tuojau po apkaltos paskelbė nutarimą, kuriuo konstatuojama, jog asmuo, kuris apkaltos proceso tvarka buvo pašalintas iš pareigų ar jam buvo panaikintas Seimo nario mandatas, niekada negali eiti tokių Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurių ėjimo pradžia yra susijusi su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu.

R.Paksas nustatytus apribojimus apskundė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT), šis konstatavo, kad 2004 metais įstatyme įtvirtintas nuolatinis ir neatšaukiamas draudimas yra neproporcingas.

EŽTT paskelbus savo sprendimą, premjeras Andrus Kubilius sudarė darbo grupę, kuri iki antradienio turi pateikti Vyriausybei siūlymus, kaip minėtą teismo sprendimą įgyvendinti.

EŽTT sprendimą paskelbė praėjus daugiau nei šešeriems metams po apkaltos, kai R.Paksas buvo pašalintas iš prezidento posto, o Seimas įstatymu apribojo galimybę jam būti renkamam į Seimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...