2010 Gruodžio 15

Ekonomika

Šiaurės šalių bankai didins veiklos apimtis Baltijos šalyse

veidas.lt

Šiaurės šalių bankai, per krizę traukęsi iš Baltijos šalių, 2011-aisiais jau gali didinti veiklos apimtis šiame regione ir pelnytis iš šių šalių atsigavimo, teigia tarptautinių reitingų agentūrų “Moody” ir “Standard & Poor’s” analitikai.

Pasak jų, Šiaurės šalių bankai yra kur kas geresnės būklės nei daugelis kitų Europos bankų, mat nuo seno jie sukaupę didesnes kapitalo atsargas ir santykinai mažai veikia problemų kamuojamose euro zonos šalyse (išimtis – “Danske” banko padalinys Airijoje). O tai – veiksnys, skatinantis grįžti į Baltijos šalis, rašo “Verslo žinios”.

“Blogų paskolų mažėjimas neabejotinai bus teigiamas veiksnys Baltijos šalių regionui kitais metais, todėl daugelis Šiaurės šalių bankų kitąmet ryšis aktyviau dirbti šiame regione”, – teigė “Standard & Poor’s” atstovas Seanas Potteras.

SEB, “Swedbank”, “Nordea”, “Danske Bank”, “DnB NORD” – visi šie bankai prognozuoja, kad Lietuvos, Estijos ir Latvijos ekonomikos kitąmet augs.

“Nors mes vis dar nerimaujame dėl Baltijos šalių, nerimas yra kur kas mažesnis”, – sakė “Moody’s” analitikė Janne Thomsen.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...