- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Šiaurės šalių bankai didins veiklos apimtis Baltijos šalyse

Autorius: veidas.lt | 2010 12 15 @ 10:08 | Aktualijos | No Comments

Šiaurės šalių bankai, per krizę traukęsi iš Baltijos šalių, 2011-aisiais jau gali didinti veiklos apimtis šiame regione ir pelnytis iš šių šalių atsigavimo, teigia tarptautinių reitingų agentūrų “Moody” ir “Standard & Poor’s” analitikai.

Pasak jų, Šiaurės šalių bankai yra kur kas geresnės būklės nei daugelis kitų Europos bankų, mat nuo seno jie sukaupę didesnes kapitalo atsargas ir santykinai mažai veikia problemų kamuojamose euro zonos šalyse (išimtis – “Danske” banko padalinys Airijoje). O tai – veiksnys, skatinantis grįžti į Baltijos šalis, rašo “Verslo žinios”.

“Blogų paskolų mažėjimas neabejotinai bus teigiamas veiksnys Baltijos šalių regionui kitais metais, todėl daugelis Šiaurės šalių bankų kitąmet ryšis aktyviau dirbti šiame regione”, – teigė “Standard & Poor’s” atstovas Seanas Potteras.

SEB, “Swedbank”, “Nordea”, “Danske Bank”, “DnB NORD” – visi šie bankai prognozuoja, kad Lietuvos, Estijos ir Latvijos ekonomikos kitąmet augs.

“Nors mes vis dar nerimaujame dėl Baltijos šalių, nerimas yra kur kas mažesnis”, – sakė “Moody’s” analitikė Janne Thomsen.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/siaures-saliu-bankai-didins-veiklos-apimtis-baltijos-salyse

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.