2011 Rugpjūčio 30

Šiauliuose nukrito lėktuvas

veidas.lt

Antradienio rytą Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose pratybų metu ore įvykus susidūrimui vienas lėktuvas nukrito, pilotai sėkmingai katapultavosi, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Avarija apie 11 val. įvyko ore virš Rėkyvos ežero.

Įvykio detalės tikslinamos, įvykio vietoje dirba gelbėjimo tarnybos.

Lrytas duomenimis, NATO naikintuvas susidūrė su lietuvių orlaiviu, kuris po incidento nulėke į netoliese esantį mišką ir sudužo. Pranešama, kad abu lietuvių pilotai katapultavosi.

Sudužęs čekų gamybos “L-39 Albatros” lėktuvas buvo vienas iš dviejų veikiančių Lietuvos karinių oro pajėgų lengvųjų atakos lėktuvų, kurie šiuo metu galėjo skraidyti.

Prancūzų karinis lėktuvas “Mirage” grįžo į aviacijos bazę Šiauliuose.

Oro policijos misijoje šiuo metu dalyvaujantys Prancūzijos kariai su keturiais naikintuvais “Mirage” Baltijos šalių oro erdvę pradėjo saugoti balandžio 28-ąją. Prancūzijos karinės oro pajėgos su savo naikintuvais oro policijos misijoje dalyvauja trečią kartą.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. firsttoknow.eu firsttoknow.eu rašo:

  Aplankyk dabar http://www.firsttoknow.eu

 2. Jonas Jonas rašo:

  Sprendžiant iš nuotraukos nukrito ne lietuvių, o “krasnozviozdnyj” t.y. rusų lėktuvas.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...