2011 Kovo 18

Nekilnojamasis turtas

Šiauliai ruošiasi didelėms statyboms

veidas.lt

Šiaulių miesto taryba svarstys, ar pritarti naujo socialinio būsto ir dengto futbolo stadiono statybų projektams – už juos iš mokesčių mokėtojų kišenės ruošiamasi pakloti beveik 123 mln. litų.

Tiesa, tokios sumos skolų slegiamas miestas neturi, bet rasta išeitis: pasinaudoti valdžios ir verslo partneryste ir pinigus išmokėti per 25 metus, penktadienį rašo dienraštis “Lietuvos rytas”.

Kad Šiauliams reikalinga dengta futbolo aikštė, kalbama ne vienus metus – anksčiau skelbta, kad jos statyba kainuotų 4-5 mln. litų, o dabar galimybių studijoje pažymima, kad sporto kompleksą su 1 tūkst. vietų žiūrovams pastatyti kainuotų beveik 15 mln. litų.

Apskaičiuota, kad savivaldybė šį objektą pastačiusiai ir prižiūrinčiai įmonei kasmet paklotų po 3 mln. litų. Tad per 25 metus stadionas pabrangtų net 5 kartus – iki 75 mln. litų – tiek, kiek kainavo pastatyti 5,5 tūkst. vietų Šiaulių areną.

Taip pat siekiama už 48 mln. litų pastatyti tris namus, kuriuose būtų galima apgyvendinti 140 socialinio būsto laukiančių asmenų ir šeimų.

Koncesijos sutartį pasirašiusi savivaldybė 25 metus pasirinktai įmonei mokėtų už einamąjį ir kapitalinį remontą, teritorijų priežiūrą.

Šiauliuose socialinio būsto laukia kone 1,2 tūkst. asmenų ir šeimų.

Naujiems daugiabučiams statyti žadama skirti pinigus, už kuriuos kasmet savivaldybė nupirkdavo būstų.

Koncesijos sutartį Šiaulių valdžia norėtų siūlyti ir Daušiškių kapinių projektui. Kapines, kurioms nupirkta ir Šiaulių mero Genadijaus Mikšio uošvės žemės, įrengsiančiai bei prižiūrėsiančiai įmonei kasmet ketinama sumokėti po 2 mln. litų.

Šį projektą sustabdė teismas, panaikinęs detalųjį planą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...