2011 Gegužės 27

Sereikiškių parkui – 10 mln. litų

veidas.lt

BFL

Savivaldybė tikisi gauti 10 mln. litų Europos Sąjungos (ES) paramą ir atnaujinti Vilniaus Sereikiškių parko modernizavimą.

“Maždaug prieš savaitę baigėme tartis dėl 10 mln. litų pervedimo. Atrodo, kad viskas pavyko ir tie pinigai netrukus bus gauti. Kai tik pinigai bus pervesti, imsimės peržiūrėti projektą. Nieko nelauksime ir užsiimsime parko reikalais, pagaliau reikia jį sutvarkyti”, – “Vilniaus dienai” sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Tačiau Ūkio minsiterija dar nėra apsisprendusi, ar skirs paramą.

“Apie paramą galiu pasakyti tik tiek, kad parko projektas yra įtrauktas į maždaug 8o projektų sąrašą, kurie laukia darbo grupės sprendimo. Jei bus nuspręsta, kad projektas vertas paramos, su tuo dar turės sutikti ministras. Iš viso projektams finansuoti skirti 128 mln. litų. Kokiomis dalimis atrinkti projektai bus finansuojami, spręs ekspertai. Viskas turėtų paaiškėti birželio viduryje”, – sakė ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus vedėja Laura Sebekienė.

Anksčiau skelbta, jog rekonstrukcijos kaina sieks maždaug 18 mln. litų, tačiau dabar teks išsiversti už beveik perpus mažesnę sumą.

R. Adomavičiaus teigimu tai reiškia, kad reikės žiūrėti, ko galima atsisakyti, kur galima sutaupyti. Jis spėjo, kad savivaldybė prie finansavimo prisidėti negalės.

“Nieko nereiks atsisakyti. Reikia žiūrėti, ką galima pigiau padaryti, kur sutaupyti. Turime tik tą vieną projektą, tad pagal jį tik ir galime parką tvarkyti. Bet dar kartą kartoju, kad negavę pinigų neskubėkime planuoti”, – teigė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pagal anksčiau parengtą žaliame plote miesto viduryje ketinama įrengti botanikos sodą, oranžeriją, alpinariumą, rožyną, atkurti buvusi vienuolyno sodą. Čia taip pat atsirastų speciali vieta kameriniams renginiams, kelios kavinės ir restoranai, žaidimų aikštelės. Ketinama atnaujinti šiuo metu neveikiančius fontanus, iškasti kelis tvenkinius, kurie žiemą virstų čiuožyklomis.

Prieš dvejus metus pradėta Sereikiškių parko rekonstrukcija baigėsi iškirtus kelis medžius, kadangi nebuvo gauta lėšų iš Ūkio ministerijos ir ES paramos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...