2010 Liepos 08

Aplinka

Sereikiškių parko rekonstrukcija žlunga

veidas.lt

Pavasario pabaigoje prasidėję Sereikiškių parko tvarkymo darbai sustojo neapibrėžtam laikotarpiui. Darbai įstrigo, nes kol kas parko rekonstrukcijai neskirta finansavimo iš ES paramos lėšų.

Prieš tris mėnesius Sereikiškių parką pradėjusi tvarkyti Vilniaus savivaldybės įmonė Vilniaus vystymo kompanija už maždaug 250–300 tūkst. Lt spėjo tik apgenėti medžius, iškirto menkaverčius krūmus, medžius. Atnaujinti darbus bendrovė planuoja, kai bus skirtas finansavimas tolesniems darbams.

Kiek laiko reikės laukti, niekas nežino. Vilniaus savivaldybės Europos Sąjungos projektų koordinavimo skyriaus vedėjas Gintas Kimtys tvirtino, kad Ūkio ministerija dar nėra įtraukusi šio projekto į valstybės projektų, kuriems įgyvendinti skiriama ES parama, sąrašą. “Mes Ūkio ministerijai prašymą įtraukti Sereikiškių parko rekonstrukciją į valstybės projektų sąrašą pateikėme praėjusių metų pabaigoje. Bet terminų, iki kada Ūkio ministerija turėtų priimti sprendimą, nėra. Tikimės, kad šiemet”, – tvirtina G.Kimtys.

Koks būtų Sereikiškių parko likimas, jei šis projektas negautų finansavimo iš ES lėšų, niekas sostinės savivaldybėje negalėjo atsakyti. O kol laukiama Ūkio ministerijos sprendimo, vilniečių pamėgtas parkas atrodo niūriai – apleistas, nenušienauta žolė, nebelikę pagrindinę alėją puošusių gėlynų. “Sereikiškių parko erdvė atiduota Vilniaus vystymo kompanijai, dabar ten kaip ir statybos aikštelė, todėl jie turėtų atlikti teritorijos tvarkymo darbus”, – mano Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Arūnas Visockas.

Sereikiškių parko rekonstrukcijai prireiks kelių milijonų litų. Pabaigus tvarkymo darbus jis primins tą parką, koks čia buvo XVIII a. pabaigoje, – bus įrengtos botanikos ir vienuolyno sodų ekspozicijos, rožynas, tvenkiniai.

A.Visockas apgailestauja, kad šiemet sostinės miškų bei parkų teritorijoms tvarkyti skirta tik apie 200 tūkst. Lt – beveik keturis kartus mažiau negu prieš metus. “Dabar mes praktiškai atliekame tik minimalius darbus”, – sakė savivaldybės atstovas.

Trūkstant lėšų šiemet žolė šienaujama tik lankomiausiose vietose, šiukšlės renkamos tik prie parkų, nors pernai jos buvo renkamos daugelyje vietų, net sostinės miško parkų pakelėse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Viskas atbulai Viskas atbulai rašo:

    Neturi pinigų ir nežino, ar gaus, o jau pradeda darbus. Šio parko atnaujinimas yra didelis Navicko noras įsiamžinti miesto istorijoje. Paksas įsiamžino atremontuodamas Katedros aikštę, Zuokas – Konstitucijos prospekte, Navickui liko parkas. Deja, teks trauktis iš posto nepalikus ainiams atminimo.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...