2011 Gegužės 26

Serbija skelbia suėmusi R. Mladičių

veidas.lt

Scanpix

Serbijos policija suėmė asmenį, kuris, kaip įtariama, yra buvęs Bosnijos serbų generolas Ratko Mladičius (Ratkas Mladičius), vadovavęs 1995 metų Srebrenicos žudynėms ir Jungtinių Tautų teismo kaltinamas genocidu bei nusikaltimais žmoniškumui, pranešė vienas VRM pareigūnas.

“Kai kurie jo fiziniai duomenys atitinka R. Mladičiaus. Dabar tiriame jo DNR”, – sakė pareigūnas, pageidavęs neskelbti savo pavardės.

Jis pridūrė, kad įtariamasis, kuris turėjo Milorado Komadičiaus vardu išduotus tapatybės dokumentus, buvo suimtas Serbijoje pagal vieno anonimo pateiktą informaciją.

Serbijos prezidentas Borisas Tadičius pranešė 13 val. vietos (15 val. Lietuvos) laiku rengiantis skubią spaudos konferenciją, tačiau jos priežasties nenurodė.

R. Mladičius yra ieškomas Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinio tribunolo buvusiai Jugoslavijai (TTBJ) dėl genocido per 1992-1995 metais vykusį Bosnijos karą. Europos Sąjunga (ES) yra iškėlusi Belgradui sąlygą, kad šis asmuo privalo būti suimtas, jeigu Serbija nori tapti Bendrijos nare

Jis kaltinamas vadovavęs 1995 metais vykusioms Srebrenicos žudynėms, kai šį anklavą užėmusios Bosnijos serbų pajėgos išžudė beveik 8 tūkst. Bosnijos musulmonų vyrų ir berniukų. Srebrenicos žudynės, didžiausias toks nusikaltimas Europoje po Antrojo pasaulinio karo, laikomos tamsiausiu Jugoslavijos subyrėjimo 10-ajame dešimtmetyje epizodu.

Kroatijos dienraštis “Jutarnji List”, kuris pirmasis paskelbė apie numanomą R.Mladičiaus areštą, remdamasis Serbijos policijos šaltiniais, nurodė, kad Belgrado specialiosios pajėgos šį asmenį suėmė ketvirtadienį Serbijoje.

Laikraštis rašo, kad pareigūnai veikė pagal gautą anoniminį pranešimą, jog M. Komadičius yra iš pažiūros panašus į ieškomą R. Mladičių.

Hagoje įsikūrusio TTBJ prokuratūra pareiškė negalinti komentuoti pranešimų, susijusių su operatyvine veikla.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...