2010 Gruodžio 08

Ekonomika

“Alitos” likimas priklausys nuo “Swedbank”

veidas.lt

Nepavykęs įsigijimas Serbijoje žemyn tempia ir Lietuvos alkoholio gamybos bendrovę “Alita”, kurios likimas dabar priklausys nuo didžiausio kreditoriaus “Swedbank” veiksmų, teigia Investuotojų asociacija.

“Ironiška, bet problemos Serbijoje kilo “Alitai” neįvykdžius prievolės supirkti smulkiesiems akcininkams priklausiusias BIP akcijas”, – pranešime sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Tomas Pilipavičius.

Tikėtina, kad daugiau nei 73 mln. litų “Swedbank” skolingos “ALT investicijos” skelbs bankrotą.

“Tačiau net ir bankroto atveju ši paskola nebus nurašyta, o prislėgs gamybinę veiklą Lietuvoje vykdančios “Alitos” pečius, nes ši įmonė reorganizavimo metu prisiėmė solidarią atsakomybę už “Swedbank” suteiktas paskolas”, – mano T.Pilipavičius.

Įmonių grupė “Alita”, kuri kontroliuoja ir kitą alkoholio gamybos įmonę “Anykščių vynas”, 2010 metų rugsėjo pabaigoje “Swedbank” buvo skolinga 95 mln. litų. Pridėjus “ALT investicijų” paskolą, bendra įsipareigojimų bankui našta pasiektų 168 mln. litų.

“Ekonomikos bumo metais, kai “Alita” demonstravo geriausius rezultatus veiklos istorijoje, tokia paskola dar galėjo būti aptarnaujama, tačiau dabar įmonės veiklos rezultatai nedžiugina ir “Swedbank” laukia labai sunkus sprendimas ką daryti toliau”, – sakė T.Pilipavičius.

Jis pažymėjo, kad rugsėjo pabaigoje “Alita” buvo vienintelė įmonė NASDAQ OMX Vilnius biržoje, kurios nuosavas kapitalas buvo neigiamas (turtas mažesnis už įsipareigojimus 0,9 mln. litų), o bankui pareikalavus vykdyti prievoles pagal “ALT investicijų” paskolas, padėtis dar pablogės.

“Alternatyvos kelios – bankrotas, restruktūrizavimas ar didelės dalies paskolų pavertimas akcijomis, tačiau beveik visais atvejais smulkiųjų turimos “Alitos” akcijos praktiškai yra bevertės, kaip perspėjome dar balandį”, – tvirtino T.Pilipavičius.

Anot jo, perkantys tiek įmonių grupės “Alita”, tiek “ALT investicijų” akcijas turi suprasti, kad gali gana greitai prarasti 100 proc. investuotojų lėšų.

“Tačiau ši rizika nėra atskleidžiama aiškiai – “ALT investicijos” net po turto nacionalizavimo balanse vaizduoja investiciją į akcijas Serbijoje ir neapskaito jos nuvertėjimo, o “Alita” neakcentuoja, kad taip pat atsako už “ALT investicijų” skolas”, – sakė T.Pilipavičius.

Pasak jo, Vertybinių popierių komisija kartu su NASDAQ OMX Vilnius birža turėtų spręsti, ar įmonių grupė “Alita” bei “ALT investicijos” atitinka kotiruojamoms įmonėms keliamus reikalavimus.

“ALT investicijos” (anksčiau – “Alita”), kuriai priklausė Serbijos nacionalizuota alaus darykla “Beogradska industrija piva” (BIP) antradienį pranešė gavusi Serbijos privatizavimo agentūros ieškinį dėl 68,3 mln. eurų (235,9 mln. litų) baudos priteisimo.

Serbijos privatizavimo agentūra vasario viduryje nurodė, kad nutraukia BIP akcijų pardavimo sutartį, nes tuometinės “Alitos” ir Švedijos “United Nordic Beverages” konsorciumas neįvykdė privatizavimo sutarties įsipareigojimų.

51,9 proc. Serbijos daryklos “Beogradska Industria Piva” akcijų 2007-aisiais Švedijos “United Nordic Beverages” ir Lietuvos įmonės konsorciumui pardavė už 21,4 mln. eurų (73,89 mln. litų). Vien “Alita” 2007 metų rugsėjį už 70,437 mln. litų įsigijo 41,52 proc. daryklos akcijų.

2004 metų pradžioje “Alitą” įsigijo įmonės vadovų komanda, už 84 proc. akcijų valstybei sumokėjusi 58 mln. litų. 2004 metais “Alita” taip pat iš valstybės įsigijo “Anykščių vyną”.

Tiek “Alitos” privatizavimą, tiek įsigijimą Serbijoje finansavo “Swedbank”.

Įmonių grupės “Alita” ir “ALT investicijų” akcijos kotiruojamos “Nasdaq Omx” Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. eva eva rašo:

  atėjo atpildo valanda ir alitos vadovams ,ir bankui už godumą.gaila tik atleidžiamų darbuotojų.

 2. kol kol rašo:

  дам

 3. susan patrick susan patrick rašo:

  Ar jums reikia nedelsiant paskolos, kad pradėtumėte didelį verslą
  Tai paskolų kompanijos reitingas. Duos paskolą
  Su palūkanomis 2% iki
  Skolininkas bus galiojantis skolintojas. Bus
  Suteik paskolą
  $ 50,000.00, $ 1.000.000. 100 000 000 JAV dolerių. Paskolos gavėjui priklauso nuo paskolos
  Reikalavimai pareiškėjui, ne ilgiau kaip 1 – 30 metų. Jei esate
  Reikia
  Paskolos gauna palietimą į mūsų įmonę Paskolų reitingas
  Bendrovė arba parašykite mums el. Paštu
  susanjpatrick@gmail.com už bet kokią jums reikalingą paskolą, ačiū.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...