2010 Liepos 13

Apklausa

Seimo rinkimus laimėtų socdemai, “darbiečiai” ir “tvarkiečiai”

veidas.lt

Jei Seimo rinkimai Lietuvoje vyktų artimiausią sekmadienį, juose daugiausia balsų gautų socialdemokratai, Darbo partija bei partija “Tvarka ir teisingumas”, tačiau visų šių opozicinių jėgų pergalę lemtų tik apie 60 proc. rinkėjų.

Likę respondentai teigia arba neketinantys balsuoti, arba nežinotų, kam atiduoti balsą, rodo naujienų portalo delfi.lt užsakymu viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės “Spinter tyrimai” atlikta apklausa.

Anot jos, daugiausia – 13,5 proc. – rinkėjų balsų gautų Socialdemokratų partija. Tačiau nedaug nuo jos atsilieka ir Darbo partija su “tvarkiečiais”. Pirmąją per rinkimus paremtų – 12,5 proc. respondentų, o partiją “Tvarka ir teisingumas” – 10,3 proc. gyventojų.

Dabartiniai valdantieji konservatoriai-krikdemai liktų ketvirti. Už juos balsuotų 6,9 proc. rinkėjų. Gegužę už šią partiją buvo pasiruošę balsuoti 8,3 proc. apklaustųjų.

Valdančiajai koalicijai priklausantis Liberalų sąjūdis gautų 6,5 proc. rinkėjų balsų.

Visos kitos politinės jėgos, remiantis apklausos duomenimis, į Seimą pagal proporcinę rinkimų sistemą nepatektų, nes negebėtų peržengti 5 proc. rinkėjų balsų barjero: už Naująją sąjungą balsuotų 2,7 proc. gyventojų, už liberalcentristus – 1,9 proc., už valstiečius liaudininkus – 1,2 procento.

Arūno Valinsko vadovaujama Tautos prisikėlimo partija, apklausos duomenimis, rinkėjų palaikymo iš viso nesusilauktų: iš 1009 apklaustų respondentų, noro balsuoti už “prisikėlėlius” neišsakė nė vienas asmuo.

Apie trečdalis apklaustųjų teigė neketiną balsuoti iš viso, o dar apie dešimtadalį – savo nuomonės išsakyti negalėjo.

Kad parlamento rinkimuose neketina balsuoti, teigė 32,6 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų, o 8,5 proc. žmonių sakė nežinantys, kam atiduoti savo balsą, arba į klausimą neatsakė.

Apklausa atlikta birželio 16-23 dienomis . Joje dalyvavo 1009 respondentai.

Tyrimo rezultatų paklaida 3,1 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...