2010 Lapkričio 10

Partijos

Darbiečiai siūlo naikinti politikų-perbėgėlių mandatus

veidas.lt

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai užregistravo pasiūlymą dėl Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimo. Darbiečiai siūlo naikinti savivaldybių tarybų nario įgaliojimus tada, kai yra panaikinama jo narystė jį iškėlusioje politinėje partijoje. Tokia nuostata buvo įrašyta Strateginėse Darbo partijos programos įgyvendinimo kryptyse.

“Pastaruoju metu vis dažniau susiduriame su atvejais, kada į savivaldybę išrinkti politikai, pamiršę visus rinkėjams duotus pažadus, pradeda keisti frakcijas kaip kojines – priklausomai nuo to, kur “šilčiau”. Ne paslaptis, kad daug tokių politikų yra ir Seime. Manau, kad atėjo laikas užkirsti kelią tokiai gėdingai praktikai. Politinių perbėgėlių skaičiumi mes juokiname ir šiurpiname visą civilizuotą pasaulį”, – sako pataisos iniciatorius, Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas V. Gapšys.

Šiuo metu galiojančiame Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme savivaldybės tarybos nario mandatas nėra susietas su jo politine priklausomybe. Tarybos narių įgaliojimai nutrūksta tada, kai jis atsistatydina, miršta, yra pripažindamas neveiksniu, pradeda eiti pareigas, nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, pagal įsiteisėjusį teismo nuosprendį ir kitais atvejais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...