2010 Gruodžio 20

Teisėsauga

Seimo pirmininkė susirūpino dėl slaptų kontrabandininkų seklių išviešinimo

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė pirmadienį kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį ir vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį dėl slaptų kontrabandininkų seklių, sako I.Degutienės atstovas spaudai Juozas Ruzgys.

Tai parlamento vadovė padarė, kai dienraštyje “Lietuvos rytas” pasirodė publikacija, jog dešimtis kontrabandininkų demaskuoti padėjusi Pagėgių savivaldybės gyventoja dėl savo žodžių apie Pagėgių merą Virginijų Komskį atsidūrė teisme.

Anot J.Ruzgio, spaudimas slaptiems kontrabandininkų sekliams nėra gerai. Šiuo klausimu I.Degutienė laukia atsakymo iš minėtų pareigūnų.

“(Seimo pirmininkė – BNS) paprašė išsiaiškinti visas aplinkybes, pagal kompetenciją, žinoma, išdėstytas šitame straipsnyje, nes yra tikrai negerai, jeigu slapti bendradarbiai, kurie teikia informaciją apie kontrabandą, galimus nusikalstamumus, ir apie tai informuoja pareigūnus, kurie kovoja su kontrabanda, jeigu jie išviešinami ir jiems daromas spaudimas, tai tikrai nėra gerai”, – žurnalistams sakė J.Ruzgys.

“Seimo pirmininkė paprašė informuoti, jeigu Valstybės sienos apsaugos tarnyba turi savo neetatinių darbuotojų, slaptųjų bendradarbių, seklių gynimo nuo galimo kontrabandininkų susidorojimo programą ir taip pat paklausė, kaip sekasi ją įgyvendinti”, – teigė jis.

Anot “Lietuvos ryto”, Bitėnų kaimo gyventoja 62 metų Birutė Minevičienė tapo atsakove civilinėje byloje dėl viešai paskleistų žinių pripažinimo neatitinkančiomis tikrovės bei žeminančiomis Pagėgių mero “tvarkiečio” V.Komskio garbę ir orumą.

V.Komskis siekia, kad B.Minevičienė būtų įpareigota paneigti tai, ką pasakė I.Degutienei besilankant Pagėgiuose.

Ji papasakojo prieš septynerius metus mačiusi, kaip V.Komskis bendravo su cigaretes Rambyno regioninio parko teritorijoje krovusiais vyrais.

B.Minevičienė trejus metus bendradarbiavo su pasieniečiais. Ji gaudavo atlyginimą už pranešimus apie iš Rusijos į Lietuvą Nemunu gabenamą kontrabandą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...