2011 Kovo 08

Verslas

Netvarka viešuose pirkimuose

veidas.lt

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūno Plytnikas, prabilęs apie patirtą spaudimą ir siūlytus kyšius, apnuogino per daug metų susikaupusius skaudulius, sako Seimo pirmininkė, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vicepirmininkė Irena Degutienė.

“Jis – ne politikas, galbūt per daug kalbėjo, bet buvo apnuoginti visi skauduliai – ne šių metų ir ne dviejų metų, tai daugybės metų liga, – ir pūlinys susprogo, tai buvo paviešinta”, – antradienį Lietuvos radijo laidoje “Ant svarstyklių” sakė I.Degutienė.

Anot jos, jau ieškoma sprendimo būdų, kaip susidariusią situaciją gerinti ir taisyti.

“Medicinos terminais tariant, čia tabletės jau nepadės, jau turi būti chirurginė operacija, chirurginė intervencija”, – sakė medikės išsilavinimą turinti politikė.

Jos teigimu, prezidentė Dalia Grybauskaitė, pirmadienį susitikusi su Seimo valdybos nariais, pranešė, kad rengiamas Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimas, siekiant, kad ši institucija taptų nepriklausoma, numatant vadovų rotaciją.

Ž.Plytnikas praėjusiais metais kreipėsi į teisėsaugos institucijas dėl jam daromo spaudimo.

Praėjusią savaitę ūkio ministras Dainius Kreivys premjerui perdavė pažyma pavadintą raštą, kuriame nurodoma, kada ir kokiu būdu jam arba Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui politikai, verslininkai mėgino daryti spaudimą dėl bendrovių “Vilniaus vandenys”, Ignalinos atominės elektrinės, Valdovų rūmų viešųjų pirkimų, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos finansavimo, lėšų skyrimo “FL Technics”, Vilniaus šilumos tinklų nuomos pratęsimo, daugiabučių renovavimo programos viešinimo konkurso.

Premjeras rašte išdėstytus dalykus pavadino “šokiruojančia informacija”, tuo metu ministrui atsistatydinti siūlanti prezidentė jį įvertino skeptiškai ir sakė, jog tai – “jokia oficiali pažyma”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...