2010 Spalio 29

Apkalta

Seimo narys siūlo dėl mandato panaikinimo balsuoti atvirai

veidas.lt

Konservatorius Evaldas Jurkevičius siūlo keisti Seimo statutą numatant, kad apkaltos proceso metu dėl kaltinimo formuluočių ir mandato panaikinimo būtų balsuojama atviru balsavimu.

Šiuo metu Statutas numato, kad dėl kaltinimo formuluočių apkaltos proceso metu balsuojama slaptai. Šią nuostatą ir siūlo braukti E.Jurkevičius.

Taip pat parlamentaras Statuto nuostatą, kad nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių, siūlo papildyti – atviru balsavimu.

E.Jurkevičiaus tvirtinimu, slaptas balsavimas dėl apkaltos proceso parlamentarams leidžia išvengti rinkėjų kontrolės.

“Pagal dabar galiojančias Seimo statuto nuostatas dėl Seimo nario mandato panaikinimo yra balsuojama slaptai. Iš rinkėjų atimama konstitucinė teisė patikrinti, kaip išrinkti atstovai Seime vykdo jų valią. Manytina, kad siekiant užtikrinti aiškumą, atvirumą ir skaidrumą balsavimas privalo būti atviras”, – aiškinamajame rašte teigia Seimo narys.

Seimas kitą mėnesį turėtų balsuoti dėl Seimo narių Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus mandato panaikinimo, Konstituciniam Teismui paskelbus, kad jie šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...