2010 Spalio 13

Konstitucijos pataisa

Seimo narys nori įteisinti privalomą balsavimą

veidas.lt

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas kartu su pataisai pritarusiais kitais 39 Seimo nariais įregistravo Lietuvos Respublikos Konstitucijos papildymo įstatymo projektą, kuriuo siūloma įteisinti privalomą balsavimą visiems, turintiems rinkimų teisę asmenims. Pakeitus Konstitucijos straipsnį, pasinaudoti šia teise būtų privaloma.

„Balsavimo teisė – kiekvieno žmogaus pilietinė pareiga ir būdas demokratiškai pareikšti savo nuomonę. Privalomąjį balsavimą taikant kai kuriose Europos šalyse, balsuojančiųjų kiekis siekia apie 85–90 proc.“ – sakė V. Valkiūnas.

„Šiandien Lietuvoje pastebima tendencija, kad tautinių mažumų aktyvumas balsavimo metu yra didesnis nei pačių lietuvių, tad šia Konstitucijos pataisa skatiname tautiečius išlikti aktyviais savo Valstybės piliečiais“ – sakė Seimo narys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Aurimas Aurimas rašo:

  Yra toks lotyniškas posakis “Ignorantia non excusat” (Nežinojimas ne pasiteisinimas), kuris pritiktų didelei daliai žmonių, kurie nėra politiškai aktyvūs.

  Tai dabar išeina, kad valdžią renka ne patys lietuviai, o tautinės mažumos, kurioms tai “labai” aktualu. Tada, peršasi mintis, kodėl aš turėjau balsuoti, jei kiti nebalsavo? Ką, jie už mane geresni yra? Ar atvirkščiai, blogesni? (Filosofinė tendencija).

 2. rėja rėja rašo:

  Tikrai nepalaikyčiau prievartinės demokratijos.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...