2010 Rugsėjo 03

Rinkimai

Seimo nario rinkimuose Marijampolėje gali dalyvauti A.Vidžiūnas, jau turintis mandatą

veidas.lt

Valdantieji konservatoriai rengiasi Marijampolėje vyksiančiai kovai dėl laisvos vietos Seime. Svarstoma galimybė kandidatu per šiuos rinkimus kelti parlamente jau dirbantį Arvydą Vidžiūną. Tačiau dalyvauti juose politikas galėtų tik atsisakęs dabartinio mandato, rašo “Lietuvos žinios”.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybė jau suka galvas dėl kitų metų pradžioje Marijampolės rinkimų apygardoje planuojamų batalijų. Ieškoma kandidato, kuris galėtų ne tik simboliškai varžytis su socialdemokratų iškeltu politiku, bet ir turėti realių galimybių laimėti.

Dalis TS-LKD atstovų sužiuro į parlamentarą A.Vidžiūną. Per 2008 metais vykusius Seimo rinkimus jis buvo iškeltas kandidatu Marijampolės rinkimų apygardoje. Tada nusileidęs socialdemokratui Algiui Rimui, į Seimą jis pateko pagal partijos sąrašą.

Iškovojusi papildomą parlamentaro mandatą TS-LKD sustiprintų Seimo valdančiąją koaliciją, nes į parlamentą patektų ir vienas “sąrašinis” partijos atstovas. TS-LKD pirmininkas, premjeras Andrius Kubilius teigia, kad sprendimas dėl kandidato bus priimtas po diskusijų partijos prezidiume. Teigiama, kad A.Kubilius ir A.Vidžiūnas jau buvo susitikę aptarti keblaus klausimo.

Pats A.Vidžiūnas neneigė, kad jis gali būti iškeltas kandidatu. Tačiau kol kas tai esą teorinė galimybė.

“Man reikia apsvarstyti visas konstitucines galimybes: ar aš, pagal partijos rinkimų sąrašą išrinktas Seimo narys, galiu kandidatuoti Marijampolės vienmandatėje apygardoje? Kaip suprantu, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nelabai to norėtų, gal ir žmonės skeptiškai vertintų. Visus šiuos dalykus reikėtų išsiaiškinti”, – sakė jis.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas pabrėžė, kad jei A.Vidžiūnas apsispręstų dalyvauti rinkimuose, jis turėtų atsisakyti dabartinio mandato.

TS-LKD prezidiumas kandidatu gali pasirinkti ir partijos Marijampolės skyriaus atstovą. Taip pat esą gali būti nuspręsta, kad kelios valdančiąją koaliciją ir Vyriausybės veiklą remiančios partijos kels bendrą kandidatą.

Smarkūs ginčai, kas Marijampolėje turėtų kovoti dėl Seimo nario mandato, kilo ir Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP). Šiuo metu bent trys LSDP Marijampolės skyriaus aktyvūs nariai nori siekti vietos Seime – savivaldybės meras Vidmantas Brazys, jo patarėjas, buvęs Marijampolės apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius ir Marijampolės kolegijos direktorius Sigitas Valančius.

VRK paskelbė, kad rinkimai Marijampolės vienmandatėje rinkimų apygardoje vyks kitų metų vasario 13 dieną, po dviejų savaičių planuojamas antrasis turas.

Rinkimai į Seimą Marijampolės vienmandatėje apygardoje rengiami rugpjūčio 9-ąją mirus čia išrinktam Seimo nariui socialdemokratui Algiui Rimui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Suwalkas Suwalkas rašo:

    Normalūs žmonės neis visai balsuoti, jiems dzin, kas trins užpakalį seime, tai šitas subjektas gali ir tapti deputatu, nes dar daug like konservat-fanatikų ir vadinamų tremtinių


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...