2010 Birželio 29

Seimas

Seimo kanceliarija nori remontuoti pagrindinius rūmus

veidas.lt

Šį pavasarį planavusi suremontuoti tik dalį kabinetų, Seimo kanceliarija nori pradėti visų rūmų rekonstrukciją. Kanceliarijos vadovai teigia, kad nekiš rankų į biudžetą – esą jie viską apmokės pinigais, gautais pardavus Seimui nereikalingus pastatus Vilniuje ir Palangoje, rašo “Lietuvos rytas”.

Pavasarį Seimo kanceliarija patvirtino šių metų savo planuojam viešųjų pirkimų planą. Jame buvo numatyta, kad šią vasarą bus suremontuoti 22 kabinetai, esantys ketvirtajame Seimo I rūmų aukšte. Čia įsikūrę nemažai aukštų Seimo pareigūnų – kai kurie komitetų ir komisijų pirmininkai, Seimo vicepirmininkas Algis Kašėta.

Tačiau neseniai paaiškėjo, kad kanceliarija papildė viešųjų pirkimų planą, paskelbdama visų minėtų rūmų rekonstrukcijos projekto viešąjį pirkimą. Seimo kanclerio Jono Mileriaus įsakymu jau sudaryta speciali valdininkų komisija.

Šios komisijos pirmininkas, Seimo kanceliarijos Bendrųjų reikalų departamento vadovas Antanas Dimaitis apie savo ir kolegų planus kalbėjo labai trumpai ir nenoriai. Jis tik aiškino, kad šiemet “niekas nieko nedarys” – mat viskas priklauso nuo to, kada Vyriausybė parduos Seimo viešbutį Vilniaus Fabijoniškių rajone ir poilsio namus “Viešnagė” Palangoje.

A.Dimaičio teigimu, už pinigus, gautus iš šio sandorio, pirmiausia bus suremontuoti visi pagrindinių Seimo rūmų ketvirtojo aukšto koridoriai ir kabinetai. Kiek tai kainuos ir kada tai vyks, valdininkas neatskleidė.

Tačiau kai kurie kiti Seimo kanceliarijos vadovai neoficialiai aiškino, kad užmojai esantys kur kas platesni ir atsieitų milijonus litų. Esą reikėtų suremontuoti ne tik visą paskutinį I rūmų aukštą, bet ir atnaujinti visą šių rūmų infrastruktūrą, taip pat komunikacijas.

Valdininkai aiškino, kad šie rūmai, kuriuose yra ir istorinė Seimo salė, iš pagrindų netvarkyti nuo sovietinių laikų, todėl reikia atnaujinti ir išorines pastato sienas, jas specialiai apšiltinant.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...