2012 Vasario 06

Gintaras Sarafinas

Seime – purvo vonių gydykla

veidas.lt

„Nusileista iki žemo kanalizacijos lygio”, – pats to tikriausiai nenorėdamas padėtį Seime labai taikliai apibūdino parlamentaras Jonas Jagminas.

Stipru, bet teisinga. Iš tiesų per trejus metus daugiau ar mažiau susikompromitavo maždaug trečdalis Seimo narių, pradedant Mantu Adomėnu ir baigiant Aleksandru Sacharuku, pradedant Arūno Valinsko į Seimą atsivesta šaika ir baigiant “Tvarkos ir teisingumo” narių ekscesais. O jau retorika, o jau emocijos. Sutikite, Lietuva dar nėra girdėjusi, kad Seimo narys premjerą vadintų debilu ir įrodinėtų, jog kolegoms reikia “išspardyti šiknas” ir “petelne išdaužyti snukius”. Čia net žemiau nei J.Jagmino minėtas kanalizacijos lygis, nes santechnikai taip nešneka.
Pabendravus su keletu ministrų paaiškėjo, kad šiemet jokių rimtesnių darbų nebenumatoma, tik pasitelkę “Snoro” bankroto istoriją keturis mėnesius politikai vieni kitiems rengs purvo vonias. Seimo pirmininkė Irena Degutienė jau dabar skundžiasi esanti apipilta dideliu kiekiu purvo, ir dėl to labiausiai kaltas įvyniojimo į purvą specialistas socialdemokratas Algirdas Butkevičius. Šis įrodinėja priešingai ir aiškina, kad net Druskininkų purvo procedūros nublanksta prieš konservatorių purvo vonias.
Na, bet lengviau gali atsipūsti visas įmanomas purvo aplikacijas išbandęs Andrius Kubilius. Sėdint prie židinio jam tikriausiai kyla minčių, kad gyvenimas labai įvairus ir netikėtas, be to, galiausiai Dievas arba likimas vis tiek viską sudėlioja į vietas. Štai kad ir minėta I.Degutienė – trejus metus elgėsi taip, tarsi būtų pasaulio teisuolė, reguliariai šliūkštelėdavo kritikos pamazgų tai A.Kubiliaus, tai įvairių ministrų pusėn, podažniai sudainuodavo populistiniame opozicijos chore ir labai dažnai užmiršdavo pamokymą “neteisk ir nebūsi teisiamas”. Dabar su “Snoro” istorija viskas atsisuko prieš pačią I.Degutienę. Įdomu tai, kad kadaise pats nuo jos gavęs namažai strėlių, dabar A.Kubilius stojo jos ginti. Na, o jei A.Butkevičius nusprendė juodais kėslais ir juodomis priemonėmis sumaitoti I.Degutienės biografiją, kažkada viskas atsisuks prieš jį.
Prieš savaitę vyko “Veido” organizuota geriausių merų apdovanojimo ceremonija. Iš skirtingų šalies kampelių suvažiavę merai daugiausiai kritikos pažėrė kaip tik Seimui ir įvairiems parlamentarams. Esą jie ne tik rezga intrigėles tarpusavyje, bet dar ir kitiems trukdo. Daugelis merų pabrėžė, kad prieš 5–8 metus savivaldos mūsų šalyje buvo daugiau nei dabar. Ir prie to daugiausiai prisidėjo būtent Seimas, kurio lygis, kaip minėta, vis labiau krinta.
Renginyje svečiai ypač piktinosi ydinga viešųjų pirkimų sistema. “Aš labai laukiu, kol su viešaisiais pirkimais prieš rinkimus susidurs patys politikai ir partijos, tada jie pamatys, kokia tai nesąmoninga tvarka. Žinoma, sau jie priims visokių pataisų, bet jūsų, žurnalistų, pareiga apie tai paskelbti. Dvejopų standartų neturėtų būti”, – kalbėjo vienas meras.
Beje, šiame “Veido” numeryje rasite gana aštrią diskusiją apie viešuosius pirkimus. Joje Viešųjų pirkimo tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas sužinojo daugybę viešųjų pirkimų sistemos ydų.
Tik nežinia, ar tas žinojimas ką nors pakeis. Tarkime, Seimo pirmininkė jau seniai žinojo, kad Seimas atrodo apgailėtinai, ir prieš dvejus metus net žadėjo padidinti šios institucijos prestižą. Tačiau tikrai nepadino ir dar pati buvo įtraukta į liūną.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Dundun Dundun rašo:

    Jo, perlenkė čia Degutiene lazda


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...