2010 Gegužės 21

Jaunimas

Seimas spręs jaunimo įdarbinimo klausimus

veidas.lt

Šiandien Seime bus pateiktas svarstymui vienas iš siūlymų jaunimo nedarbui mažinti, kurį parengė Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko vadovaujama darbo grupė. Tam, kad darbdaviai būtų labiau linkę įdarbinti darbo patirties neturinčius asmenis, siūloma numatyti vienerių metų laikotarpiui mokestinę lengvatą darbdaviams.

Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisomis siūloma nustatyti, kad darbdaviai, pirmą kartą pagal darbo sutartį įdarbinę samdomo darbo patirties neturėjusius asmenis, vienerių metu laikotarpiui būtų atleisti nuo socialinio draudimo įmokų dalies mokėjimo.

Kitaip tariant, darbdavys galėtų už tokį įdarbinamą asmenį mokėti tik dalį socialinio draudimo įmokų – įmokas ligos ir motinystės, nedarbo, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų (bei sveikatos draudimą) , o įmokų pensijų socialiniam draudimui nemokėti. Bendra socialinio draudimo įmokų suma darbdaviui tokiu atveju sumažėtų trim ketvirtadaliais ir sudarytų tik 7,7 proc. vietoj 31 proc.

Susirgę, susilaukę vaikų, atleisti darbuotojai galėtų pretenduoti į valstybinio draudimo išmokas, jei turėtų atitinkamą stažą. Socialinio draudimo stažas pensijai gauti lengvatos taikymo metu nebūtų skaičiuojamas.

Šią lengvatą siūloma taikyti laikinai dvejiems metams (nuo 2010 m. liepos 1 d. iki 2012 m. liepos 1 d.), o kiekvienu konkrečiu atveju – nuo įdarbinimo ne daugiau kaip metams, jei įsidarbinta ne anksčiau kaip įsigalios įstatymas.

Jaunimo nedarbas šiuo metu siekia 30 proc. ir viršija vidutinį nedarbo lygį. Jauni žmonės dažnai neturi darbo patirties, juos reikia apmokyti, todėl darbo karjeros pradžioje jų darbas yra ne toks našus dėl to neretai darbdaviai vengia juos įdarbinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. lietuvis lietuvis rašo:

    spendžia sprendžia o niekas nejuda,kaip jaunimas be patities nepriimamas dirbti,taip niekas ir negerėja,


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...