2010 Rugsėjo 08

Rudens sesija

Seimas rudens sesijos metu turės balsuoti dėl 700 projektų

veidas.lt

Penktadieni prasidedančiai Seimo rudens sesijai siūloma beveik septyni šimtai projektų, nors paprastai per sesiją parlamentarai priima tik apie trečdalį jų, rašo “Vilniaus diena”.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė įregistravo Seimo nutarimo dėl rudens sesijos darbų programos projektą. Į jį įrašyta apie 670 įstatymų ir nutarimų projektų, kuriuos numatoma pateikti per sesiją parlamentarams svarstyti.

Seimo kanceliarijos posėdžių sekretoriato vadovė Violeta Gureckienė teigė, kad maždaug tiek projektų visuomet įrašoma į sesijos darbų programą.

Tačiau per sesiją atsiranda naujų pasiūlymų, projektų, kuriuos parlamentarai svarsto be eilės. Tai paskyrimų į įvairias pareigybes klausimai, taip pat tarptautinių ir tarpvalstybinių sutarčių ratifikavimai, skubios įstatymų pataisos, reikalingos operatyviems klausimams spręsti. Taip pat galimas laikinųjų komisijų sudarymas ar jų išvadų svarstymas, interpeliacijos atskiriems Vyriausybės nariams, kiti klausimai.

Paprastai per sesiją priimama apie 200-250 įstatymų, tai yra mažiau nei pusė visų siūlomų projektų. Likusieji užsiguli stalčiuose arba perkeliami į būsimas sesijas.

Šių metų pavasario sesijoje Seime iš viso buvo patvirtinti 232 įstatymai, per visą nepriklausomybės laikotarpį nuo pat 1990 m. kovo 11-osios – apie 6700 įstatymų.

VGureckienė informavo, kad beveik 40 proc. į šio rudens sesijos programą įrašytų projektų yra parengta atskirų Seimo narių ir frakcijų, likusieji teikiami Vyriausybės bei parlamentinių komitetų ir komisijų. Paprastai pastariesiems teikiamas prioritetas sudarant sesijos darbų grafiką.

“Atskirų parlamentarų ir frakcijų teikiami projektai neretai sujungiami su Vyriausybės ir komitetų siūlomais projektais, be to, yra įtraukiami į opozicinių frakcijų darbotvarkes”, – aiškino V.Gureckienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...