2011 Birželio 07

Seimas – prieš minimalios mėnesio algos didinimą nuo liepos

veidas.lt

BFL

Seimas antradienį dar kartą pasisakė prieš minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą nuo liepos, bet pritarė, kad ateityje MMA būtų diferencijuojama, atsižvelgiant į šalies regionus, darbo pobūdį, ūkio šakas.

Seimas antradienį, dar kartą atmetę Vidmanto Žiemelio siūlymą MMA iki  900 litų padidinti jau nuo liepos, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų, paskutinį kartą šioje sesijoje balsavo dėl MMA didinimo – parlamentarai pritarė rezoliucijai dėl MMA dydžio keitimo ir toliau diskusijas tęs tik rudenį, kai gaus konkrečius siūlymus iš Vyriausybės.

Parlamentarai pritarė (už balsavo 76, prieš – du, o susilaikė 34 Seimo nariai) specialios redakcinės darbo grupės parengtiems siūlymams – siūloma Vyriausybei neatidėliojant suformuoti poziciją savo atstovams Trišalėje taryboje, o gavus jos teikimą – priimti Vyriausybės nutarimą dėl MMA kėlimo. Seimas paprašė Trišalės tarybos narius kuo greičiau priimti sprendimą dėl MMA didinimo.

Taip pat pasiūlyta Trišalei tarybai ir Vyriausybei  apsvarstyti diferencijuotos minimalios algos nustatymą atskiroms ūkio šakoms, regionams bei darbuotojų  grupėms.  Darbo grupės vadovas, Biudžeto ir finansų komiteto narys Jurgis Razma tvirtino, kad pastarasis siūlymas yra svarbus vertinant vidutinius atlyginimus, kuriuos gauna darbuotojai atskirose šalies vietovėse.

“2009 metų vidutinės algos atskirose apskrityse skyrėsi, pavyzdžiui, Tauragės ar Marijampolės apskrityse vidutinis darbo užmokestis siekė šiek tiek daugiau negu 1,6 tūkst. litų, tuo tarpu Vilniaus apskrityje – 2,33 tūkst. litų, tad čia drąsiai galime tvirtinti didesnę minimalią algą”, – kalbėjo J.Razma.

Pasak J.Razmos, ateityje MMA po mokesčių turėtų viršyti  skurdo lygį (jis 2009 metais siekė 831 litų), o pagal Europos socialinės chartijos reikalavimus grynasis MMA turėtų sudaryti 50-60 proc. grynojo šalies vidutinio darbo užmokesčio: “Dabar tas santykis 43-44 proc.”. Praėjusią savaitę Vyriausybėje vykęs Trišalės tarybos posėdis dėl MMA didinimo baigėsi be apčiuopiamų rezultatų.

Anot Andriaus Kubiliaus, esminė diskusija gali prasidėti rugsėjį, kai Vyriausybė ir Trišalė taryba susitars dėl šalies ekonominių, finansinių ir socialinių perspektyvų 2012 metais.  Seimas prieš dvi savaites pirmą kartą atmetė parlamentarų siūlymus dėl MMA padidinimo jau nuo liepos iki 900 litų, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų. Šiuo metu MMA Lietuvoje siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pareiškė, kad realu MMA padidinti nuo kitų metų sausio, o antradienį Seime skaitydama metinį pranešimą pareiškė, kad minimalaus darbo užmokesčio klausimą reikia rimtai svarstyti: ”Dėl jo turime būti apdairūs, tačiau negalime būti užsispyrę”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...