2011 Gegužės 12

Atidėjo minimalios mėnesinės algos didinimo svarstymą

veidas.lt

BFL

Opozicijai paprašius Seimas ketvirtadienį nepradėjo svarstyti minimalios mėnesinės algos (MMA), kuri dabar siekia 800 litų, didinimo galimybės.

“Tokiais svarbiais klausimais salėje turi būti daugiau Seimo narių, todėl prašau pertraukos”, – pareiškė socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Seimas atidėjo abiejų klausimų dėl MMA didinimo pateikimą parlamentarams – ir Krikščionių frakcijos atstovo Gedimino Žiemelio siūlomos Seimo rezoliucijos, ir konservatorių frakcijos nario Gintaro Songailos Seimo nutarimo projektus.

G. Žiemelis siūlo Vyriausybei nuo šių metų liepos padidinti MMA iki 900 litų, o nuo 2012 metų – iki 1 tūkst. litų.

Parlamentaras taip pat siūlo palaipsniui didinti neapmokestinamų pajamų dydį, kuris galėtų užtikrinti geresnį socialinį teisingumą, nemažinant gyventojų suinteresuotumo darbine veikla.

Tuo tarpu G. Songaila siūlo MMA padidinti ne mažiau kaip 200 litų ir ne vėliau kaip nuo liepos 1-osios.

G. Žiemelis sako, kad dabartinis MMA dydis skatina darbo užmokesčio mokėjimus „vokeliuose“, slopina natūralią darbo jėgos konkurenciją ir atlyginimų augimą, mažina vidaus rinkoje vartojimą ir paklausą darbo vietoms.

Premjeras Andrius Kubilius mano, kad siūlymai didinti MMA –  ankstyvi ir verslui sukels daugiau bėdų nei atneš naudos darbuotojams.

„Noriu priminti, kad atlyginimai mokami ne iš biudžeto, didžioji dalis mokami privačiame versle. Esame už tai, kad atskirose šakose, atskirose srityse, kur verslas mato galimybę susitarti su profesinėmis sąjungomis ir didinti atlyginimus, jie tai ir darytų. Tačiau turime įsiklausyti į verslo teiginius, jei verslas mano, jog per ankstyvas atlyginimų didinimas gali sukelti verslui problemų ir gali priversti mažinti darbo vietas“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A. Kubilius.

Pasak jo, smulkiam verslui greitesnis atlyginimų didinimas gali būti labai labai rizikingas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...