2011 Kovo 17

Politika

Seimas priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos pašonėje ketinamų statyti atominių elektrinių

veidas.lt

Seimas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją dėl Lietuvoje ir jos kaimynystėje planuojamų statyti atominių elektrinių saugos.

Rezoliucija, kurią parengė parlamentinis Užsienio reikalų komitetas, Seimas pareiškė susirūpinimą, kad kaimyninių valstybių – Baltarusijos ir Rusijos – planuojamų statyti atominių elektrinių radiacijos poveikio zonos gali išplisti į Lietuvos teritoriją, pasiekti sostinę Vilnių ir kitus miestus bei gyvenvietes, paveikti Neries vandens baseiną.

Liberalsąjūdietis Petras Auštrevičius tvirtino, kad dėl Baltarusijoje statomos elektrinės reikėtų įvertinti Lietuvos ir Baltarusijos dvišalius santykius.

“Gal verta įvertinti dvišalius santykius per šią prizmę? Jeigu manęs paklaustų, kas svarbiau: dvišaliai santykiai ar vystomas Vilniaus pašonėje projektas, atsakyčiau, kad svarbiau statybos”, -sakė P.Auštrevičius, įspėjantis apie įtarimus, kad Baltarusijoje numatoma statyti elektrinė nevisiškai atitinka branduolinei energetikai keliamus saugos reikalavimus.

“O mūsų elektrinė, kurią ketiname pasistatyti, kokiu atstumu nuo Baltarusijos? Tokiu pat, kaip ir jų iki mūsų”, – priekaištavo Konstantas Ramelis.

URK vadovas Emanuelis Zingeris aiškino, kad atstumų sulyginimas nėra korektiškas.

“Ji (būsima elektrinė Lietuvoje – BNS) yra Visagine, o ne prie Minsko, nėra prie jokių gyvybiškai svarbių Baltarusijos mazgų arti”, – sakė E.Zingeris.

Aplinkos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas ir Ekonomikos komiteto narys “tvarkietis” Kęstutis Daukšys pasigedo “kitokio tono” kalbant su Baltarusija, jeigu tikrai elektrinė statoma pažeidžiant tarptautinius susitarimus.

K.Daukšys pasiūlė Seimui pasiaiškinti Vyriausybei, kodėl nedėjo pastangų anksčiau, kai buvo gautos pirmosios žinios dėl numatomos Baltarusijoje statyti elektrinės.

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis siūlė į klausimų apie saugumą įtraukti ir Latviją, Lenkiją bei kitas šalis.

“Tai ne tik Lietuvos problema,” – sakė E.Pupinis.

Rezoliucijos pažymima, kad Baltarusija ir Rusija nėra atlikusios savo šalyse planuojamų statyti atominių elektrinių poveikio aplinkai vertinimo pagal visuotinai priimtas tarptautinės teisės normas, nėra organizavusios šio projekto viešų svarstymų Lietuvoje ir dvišalių konsultacijų su Lietuva, kaip to reikalauja Espoo konvencija, kurią yra pasirašiusi Lietuva ir visos kaimyninės valstybės.

Teigiama, kad taip pat pažeista Konvencija dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkosaugos klausimais, ir Tarptautinės atominės energetikos agentūros Branduolinės saugos konvencija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...