2010 Rugpjūčio 31

Komandiruotės

Seimas pradeda kelionių sesiją

veidas.lt

Seimo valdyba nubraižė pirmuosius parlamentarų rudens komandiruočių ir kelionių maršrutus. Jie nusidrieks ir į tolimus kraštus, rašo “Lietuvos žinios”.

Seimo valdyba palaimino 16 rudenį turinčių įvykti parlamentarų komandiruočių ir kelias keliones į užsienį. Dauguma keliautojų išleisti į įvairias Europos valstybes: Austriją, Vokietiją, Italiją, Prancūziją, Ukrainą, Lenkiją, Belgiją, Estiją, Rumuniją. Kai kurie parlamentarai siunčiami į Indiją, JAV, Taivaną.

Kiek kainuos tautos išrinktųjų komandiruotės į užsienį, paaiškės tik joms įvykus, o lėšomis kelionėms politikai turi pasirūpinti patys.

Trečiadienį Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas vyks į Punską dalyvauti Kovo 11-osios bendrojo lavinimo licėjaus pastato atidarymo iškilmėse. Seimo narys Egidijus Vareikis nuo penktadienio Kišiniove stebės referendumą dėl Moldovos Konstitucijos. Yra suplanuota ir jo komandiruotė į Tbilisį.

Seimo pirmininkės pavaduotojas Česlovas Stankevičius nuo šeštadienio dvi dienas viešės Estijos Pernu mieste. Čia jis dalyvaus Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos parlamentų Europos reikalų komitetų (ERK) atstovų susitikime. Kartu su Č.Stankevičiumi vyks Seimo ERK biuro vedėja Rūta Bunevičiūtė.

Sekmadienį kelioms dienoms į Vieną išskris parlamentarė Vilija Aleknaitė-Abramikienė. Ten ji dalyvaus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos Laikinojo skaidrumo ir atskaitomybės komiteto posėdyje. Komandiruotėje konservatorę lydės Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių departamento vyriausioji specialistė Kristina Gražytė.

Kitos savaitės pradžioje Seimo pirmininkė Irena Degutienė, parlamentarai Julius Dautartas ir Jonas Jagminas Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko Vladimiro Litvino kvietimu lankysis Kijeve.

Nemažai komandiruočių numatyta rugsėjo viduryje. Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, komiteto nariai Antanas Baura ir J.Jagminas kelioms dienoms vyks į Bukareštą. Čia jie susitiks su Rumunijos parlamento nariais, Žemės ūkio ministerijos atstovais. Remigijus Ačas vyks į Paryžių, Arminas Lydeka – į Makedonijoje esantį Ochrido miestą.

Seimo pirmininkė I.Degutienė, parlamentarai Algirdas Butkevičius ir Emanuelis Zingeris rugsėjo viduryje lankysis Vašingtone, kur dalyvaus Demokratijų bendrijos parlamentinio forumo susitikime. Prieš šią komandiruotę E.Zingeris kelioms dienoms vyks į Serbijos sostinę Belgradą.

Spalio pradžioje Seimo delegacija, kurią sudarys konservatorius Kęstutis Masiulis, socialdemokratas A.Butkevičius, liberalsąjūdietis Petras Auštrevičius ir “darbietis” Mečislovas Zasčiurinskas vyks į Liubeką ir Berlyną Vokietijoje.

Socialdemokratas Juozas Olekas 10 dienų praleis Garmišo-Partenkircheno mieste Vokietijoje. Čia jis dalyvaus Georgo Marshallo Europos saugumo studijų centro rengiamame seminare. Rugsėjo pabaigoje kelioms dienoms į tarptautinį finansų forumą Briuselyje komandiruojamas Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas.

Lapkričio mėnesį tolima komandiruotė laukia Seimo pirmininkės pavaduotojo Algio Kašėtos, parlamentarių Dangutės Mikutienės ir Rūtos Rutkelytės. Beveik savaitei jie vyks į Indiją, kur dalyvaus susitikimuose su vietos politikais.

Seimo valdyba kelis parlamentarus išleido ir į keliones. Iki penktadienio Izmire, Turkijoje, pasaulio vyrų krepšinio čempionatą stebės Seimo nariai Mindaugas Bastys, Saulius Bucevičius, Vydas Gedvilas ir Vitas Matuzas.

Šeštadienį Seimo pirmininkės pavaduotoja Virginija Baltraitienė, parlamentarai Mantas Adomėnas ir Gediminas Navaitis išvyks į Taivaną. Sostinėje Taipėjuje jie dalyvaus susitikimuose su vietos politikais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. vv vv rašo:

    negi Zingeris niekur nevaziuoja?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...