2011 Birželio 28

Seimas panaikino A.Kašėtos neliečiamybę

veidas.lt

BFL

Seimas, atsižvelgdamas į laikinosios tyrimo komisijos siūlymą, davė sutikimą suvaržyti greitį viršijusio Seimo nario Algio Kašėtos laisvę.

Tai numatančiam rezoliucijos projektui antradienį pritarė 91 Seimo narys, 1 susilaikė, niekas nebalsavo prieš.

Pats A. Kašėta paragino kolegas balsuoti už jo neliečiamybės atėmimą.

Generalinis prokuroras Darius Valys paprašė Seimą panaikinti parlamentaro A. Kašėtos teisinę neliečiamybę. Pasak jo, birželio 11-ąją A. Kašėta keliu Vilnius-Varėna važiavo 170,6 km/h greičiu, tai yra nustatytą 90 km/h greitį viršijo 80,6 km/h.

Generalinio prokuroro teigimu, Administracinių teisės pažeidimų kodekse yra numatyta galimybė teismui už šį pažeidimą skirti baudą arba 7 parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimu.

A. Kašėta turi dvi galiojančias nuobaudas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Tokia pati nuostata įtvirtinta ir Seimo statute.

Siekiant išnagrinėti A. Kašėtos administracinio teisės pažeidimo bylą teisme, yra būtinas Lietuvos Respublikos Seimo sutikimas.

Seimo sudarytoje laikinojoje tyrimo komisijoje dirbo 12 Seimo narių. Jai vadovavo konservatorius Vaidotas Bacevičius, jo pavaduotoju buvo “darbietis” Mečislovas Zasčiurinskas.

Komisijai buvo pavesta tyrimą atlikti iki šių metų birželio 23 d.

Kaip primena ELTA, greitį viršijęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys A. Kašėta birželio 16 d. neteko Seimo vicepirmininko posto. Seimas patenkino jo šių metų birželio 14 d. atsistatydinimo pareiškimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...