2011 Birželio 16

Seimas pagąsdintas paleidimu

veidas.lt

BFL

Ketvirtadienio rytą per Seimo seniūnų sueigą nuskambėjo įspėjimas, kad parlamentui gali grėsti paleidimas, jeigu bus atmestas prezidentės Dalios Grybauskaitės veto dėl Miškų įstatymo.

Seniūnų sueigoje dalyvavę parlamentarai BNS sakė, kad Seimo pirmininkė Irena Degutienė įspėjo, kad “jeigu Seimas atmes prezidentės veto, tai Lietuvoje gali būti situacija panaši kaip Latvijoje”.

“Ji pasakė tokius žodžius, kad jeigu Seimas atmes prezidentės veto, tai Lietuvoje gali būti situacija panaši kaip Latvijoje. Ką tai reiškia, ji plačiau nepaaiškino”, – BNS sakė partijos “Tvarka ir teisingumas” frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

“Manau, kad prieš balsavimą, kai kiekvienas Seimo narys turi spręsti pagal sąžinę, pagal įstatymus, pagal kitus dalykus, neturėtų būti tokių pirmininkės pasisakymų”, – sakė parlamentaras.

Pagal Lietuvos Konstituciją, pirmalaikiai Seimo rinkimai gali būti rengiami, kai taip nusprendžia trys penktadaliai Seimo narių. Prezidentas paleisti parlamentą gali tik tuo atveju, jeigu Seimas du kartus nepritaria Vyriausybės programai arba kai Seimas pareiškia tiesioginį nepasitikėjimą Vyriausybe.

Gegužės pabaigoje Latvijos prezidentas Valdis Zatleras tiesiogiai kreipdamasis į tautą, pareikalavo paleisti šalies parlamentą. Pasak prezidento, paskutinis lašas, perpildęs jo kantrybės taurę, buvo įstatymų leidėjų sprendimas neatšaukti parlamentinio imuniteto opozicijos atstovui Ainarui Šleseriui, kuris laikomas vienu iš trijų Latvijos oligarchų. Latvijos kovos su korupcija biuras siekia ištirti, ar A.Šleseris, kuris yra centro dešinės pakraipos susivienijimo “Už geresnę Latviją” lyderis, nėra įsivėlęs į neva nešvarius jam priklausančios bendrovės sandėrius.

Nauji rinkimai Latvijoje vyks, jei tam referendumu pritars šalies piliečiai.

Lietuvos Seimas ketvirtadienį balsuos, ar priimti prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuotą sodybas miškuose atstatyti leidžiantį Miškų įstatymą.

Šalies vadovė Seimo gegužės 17-ąją priimtų pataisų nepasirašė, sukritikavusi jose įtvirtintą leidimą atstatyti sodybas privačioje miško žemėje, kai šių sodybų buvimas įrodomas archyviniais dokumentais.

Trečiadienį pataisas iš naujo apsvarstęs pagrindiniu paskirtas Seimo Aplinkos apsaugos bei papildomas Kaimo reikalų komitetai siūlo parlamentui prezidentės veto atmesti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...