2010 Rugsėjo 28

Baudos

Seimas nustatė šimtus baudų už neteisėtas statybas ir remontus

veidas.lt

Už nesudėtingo statinio savavališką remontą gyventojai nebus baudžiami.

Seimas ketvirtadienį priėmė Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisas dėl nuo baudų už nelegalias statybas, neteisėtus remontus: už balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 7, o susilaikė 24 parlamentarai. Pataisos įsigalios nuo spalio.

Seimas taip pat pritarė parlamentarės Dalios Kuodytės pataisai, leidžiančiai 2-5 tūkst. litų baudomis nebausti asmenų už neypatingo statinio savavališką griovimą: už balsavo 56 Seimo nariai, prieš – 42 parlamentarai.

Tačiau Seimas nepritarė parlamentarės pataisai, leidžiančiai žmogui jam priklausantį statinį naudoti ir ne pagal paskirtį.

“Jeigu savo garaže laikysiu bulves, pareigūnas man gali pasakyti, kad patalpas naudoju ne pagal paskirtį”, – sakė parlamentarė.

Aplinkos komiteto pirmininko Jono Šimėno teigimu, gyvenamąjame name turi gyventi žmonės, bet “ne ožkos ar kiaulės būti, ir neturi ten būti lydomos plastmasės”.

Seimas taip pat nustatė apie 100 baudų dydžius už konkrečius pažeidimus, vykdant statybas ar remontuojant statinius.

Sugriežtinta ir atsakomybė už statybos valstybinę priežiūrą ir statinių naudojimo priežiūrą atliekančių pareigūnų reikalavimų nevykdymą, už tyčinį kliudymą jiems atlikti savo pareigas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ... ... rašo:

    Bauskit kuo daugiau , nes mes nieko daugiau ir nemokam , todėl žmonės patys save tremia į kitas šalis , o tokia ši šalis.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...