2010 Gegužės 25

A. Sacharukas ir L. Karalius

Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą

veidas.lt

Seimas antradienį nutarė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl apkaltų opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nariams Aleksandrui Sacharukui ir Linui Karaliui pagrįstumo.

KT prašoma išvados, ar konkretūs A.Sacharuko ir L.Karaliaus veiksmai, nurodyti Seimo specialiųjų tyrimų komisijų medžiagose, prieštarauja Lietuvos Konstitucijai.

Už kreipimąsi į KT dėl A.Sacharuko antradienį balsavo 77 parlamentarai, prieš buvo 8, susilaikė 14, dėl L.Karaliaus – už buvo 75 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 16.

Seimo Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis ragino Seimo narius palaukti generalinio prokuroro kreipimosi dėl leidimo patraukti A.Sacharuką baudžiamojon atsakomybėn. Laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas Raimondas Petrauskas pirmadienį pranešė ketinąs parlamentui pateikti tokį prašymą.

Anot V.Žiemelio, jeigu bus pradėtas baudžiamasis A.Sacharuko persekiojimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo, tuomet nereikia kreiptis į KT, nes apkaltai būtų kitas pagrindas.

“Tokiu atveju siūlau kreiptis į KT tik dėl to, kad buvo pažeistas Seimo statutas”, – ragino V.Žiemelis.

Pats A.Sacharukas taip pat atkreipė dėmesį, kad į KT kreiptasi dėl to paties dalyko, dėl ko prokuroras ketina pradėti ikiteisminį tyrimą.

“Seimo statute aiškiai nurodyta, kad viena iš procedūrų turi vykti. Kaip dabar Seimas apsispręs, nežinau. Arba Konstitucinis Teismas turės laukti, kol išvada bus prokurorų ir teismų, arba prokuroras negaus leidimo. Bus labai įdomi procedūra”, – teigė politikas.

Pasak konservatoriaus Sauliaus Pečeliūno, susidariusi situacija vertinama skirtingai, todėl reikia, kad ji būtų įvertinta iš šalies.

“Tą pačią situaciją visi supranta skirtingai, todėl tokiose situacijoje reikalingas arbitras. (..) Tie, kurie prieštarauja (kreipimuisi į KT – BNS), vėl nori palikti, kad ta košė ir liktų”, – tvirtino jis.

Praėjusią savaitę Seimas nusprendė, kad opozicinės Seimo Krikščionių partijos frakcijos nariai A.Sacharukas ir L.Karalius verti apkaltos, nes galėjo šiurkščiau pažeisti Konstituciją ir sulaužyti parlamentaro priesaiką.

Iš L.Karaliaus mandatą norima atimti už tai, kad jis galimai atostogavo užuot dirbęs pratęstoje Seimo sesijoje, sakė netiesą, sudarė galimybę pasinaudoti jo mandatu. A.Sacharukas Seimo nario mandato gali netekti už tai, kad 11 kartų neteisėtai balsavo L.Karaliaus kortele, dangstė savo nusižengimą.

Seimo nutarimu priimti kreipimaisi į KT svarstomi be eilės, tačiau bylos parengimas iki nagrinėjimo viešame posėdyje gali užtrukti keletą savaičių ir net mėnesių.

Jei KT pripažįsta, jog asmuo savo konkrečiais nurodytais veiksmais šiurkščiai pažeidė Konstituciją, Seimas balsuoja dėl parlamentaro mandato panaikinimo.

Nutarimas dėl Seimo nario mandato panaikinimo laikomas priimtu, jei už jį balsavo ne mažiau kaip trys penktadaliai, t.y. 85 iš 141, Seimo narių.

Opozicinė Seimo Krikščionių partijos frakcija turi 12 narių. Ją sudaro daugiausia nuo Tautos prisikėlimo partijos atskilę parlamentarai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...