2012 Rugpjūčio 22

Seimas – paskutinė N.Venckienės priebėga

veidas.lt


Praradusi prezidentės globą, savo, kaip teisėjos, neliečiamybę, prokuratūros vis labiau speičiama į kampą „Drąsos kelio“ partijos lyderė Neringa Venskienė veržiasi į Seimą, tikėdama, kad ten bent kuriam laikui sugebės pasislėpti nuo teisėsaugos persekiojimo.

Kol formaliai Garliavos altaristo (dėl sveikatos eiti pareigų negalinčio kunigo) Jono Varkalos vadovaujama partija „Drąsos kelias“ skelbia įvairius pareiškimus ir bando sukurpti bent kažką panašaus į programą, tikroji jos lyderė Neringa Venckienė toliau slapstosi nuo teisėsaugos. Tik dabar, praradusi teisėją it mantija gaubiantį imunitetą, N.Venckienė nuo apklausų prokuratūroje dangstosi ligos lapeliu.

N.Venckienė slapstosi nuo prokurorų

Prieš keletą savaičių N.Venckienės motina tikino, kad prokurorai apklausti jos dukros veikiausiai dar ilgai negalės: „Supraskite, jai šalino kojos kaulą. Kodėl ji turi ten [į prokuratūrą] važiuoti, kas ten gero? Už ką ją kviečia? Už tai, kad jie mus sudaužė, o ji darbe buvo, bet ji vis tiek kalta liko. Kaulas išimtas, dabar ji gali ir tris mėnesius, ir du, ir daugiau reabilituotis.“
Jei tikėsime šiais Laimutės Kedienės žodžiais, slapstytis ligoninėse N.Venckienė ketina iki pat Seimo rinkimų. Lygiai kaip ir kita „violetinės partijos“ aktyvistė Audronė Skučienė, prokurorams pranešusi, kad taip pat dėl ligos negali dalyvauti apklausose. Jai irgi daryta operacija, kuri, pasak N.Venckienės, buvusi „labai sudėtinga“.
Bent kiek atidžiau sekantys Garliavos istoriją žino, kad slėptis nuo įstatymo reikalavimų ligos patale – N.Venckienei ne pirmiena. Kai 2010-ųjų gegužę Kėdainių miesto apylinkės teismas nusprendė, kad Drąsiaus Kedžio ir Laimutės Stankūnaitės dukra turi augti su motina ir teismo sprendimas turi būti įgyvendintas skubiai, lig tol ją laikinai globojusi teta N.Venckienė iš karto atsidūrė ligoninėje. O jos vyras advokatas Aidas Venckus tuomet pareiškė, kad dėl šios priežasties jo žmona negali vykdyti antstolio įpareigotų veiksmų – pristatyti D.Kedžio dukters motinai L.Stankūnaitei ir taip įvykdyti teismo sprendimą.
Prisiminti šiuos, su politine veikla tarsi ne kažin ką bendra turinčius N.Venckienės veiksmus reikia tam, kad suvoktume jos neįmantrų „modus operandi“, raudona gija einantį per visą Garliavos istoriją: tempti laiką, slapstytis, veikti kitų – neva artimųjų, neva ištikimų pagalbininkų rankomis ir tikėtis per tą laiką rasti kažkokį įtakingą globėją, kuris savo įtaka imtų ir išspręstų visas problemas. Iš pradžių tai buvo pora šimtų skundų į prokuratūrą, kartu garsiai šaukiant, neva tai prokurorai vilkina vadinamąją pedofilijos bylą, ir po 2008-ųjų Seimo rinkimų netikėtai (o gal atvirkščiai – labai tikėtai) sulaukta konservatorių patriarcho Vytauto Landsbergio parama.
Paskui, 2010-ųjų pradžioje, jau tikrai netikėtai atsiradusi prezidentės Dalios Grybauskaitės globa, kausčiusi prokurorų veiksmus ir dvejus metus neleidusi atimti iš N.Venckienės teisėjo mantijos bei imuniteto nuo teisėsaugos persekiojimo. Galiausiai – dabartinis siekimas kaip nors pratempti kelis mėnesius, likusius iki Seimo rinkimų, viliantis, kad spalio mėnesį pavyks su fanatiškų šalininkų pagalba įgyti parlamentaro mandatą, o kartu su juo susigrąžinti ir prarastąjį teisinį imunitetą. Na, o po to – toliau bandyti tempti laiką, vilkinant neišvengiamai įkandin atseksiantį prokuratūros prašymą Seimui tą imunitetą iš N.Venckienės atimti. Ir viliantis, galgi pavyks įkalbėti parlamentarus, kad jie jo neatimtų. O dar vėliau – bandyti šansą prezidento rinkimuose: ten, naiviu Garliavos teisininkų ir nusikaltėlių giminės įsivaizdavimu, N.Venckienės jau joks prokuroras nepasieks.
Tačiau ką tai turi bendra su politika ir valstybės valdymu, kuriuo pagal apibrėžimą pretenduoja užsiimti kiekviena politinė partija ar judėjimas, taigi – ir „Drąsos kelias“? Atsakymas paprastas – absoliučiai nieko. Kaip toji, labiau viešojoje erdvėje, bet ne tikrovėje egzistuojanti partija nieko bendra neturi su politine partija, taip ir N.Venckienė neturi nieko bendra su politine veikėja. Veikiau tai politinio gyvenimo reiškinys, į kurį ar dėl savo nepatyrimo, ar dėl ciniško išskaičiavimo nutarė vienu ar kitu būdu sureaguoti esami ir buvę politikos bei visuomenės veikėjai. Juk pati N.Venckienė ir jos šeimyna dėl savo visiško politinio neišprusimo bei gilesnio tikrovės suvokimo stokos to nesuprato ir ėmė įsivaizduoti save vos ne būsimąja Seimo pirmininke ir prezidente.

Kaip garliaviniai įsivaizduoja politinę galią

Koks yra garliavinių suvokimas apie politiką ir politikus, gerai iliustruoja jų požiūris į Andrių Ūsą, kurį jie kadaise laikė įtakingu ir daug galinčiu politiku. Iš tikrųjų šis nelaimėlis tebuvo kaime įsikūrusio metalo gaminių UAB’o, kuriame dirba 19 žmonių, savininkas, iš visų jėgų bandantis kaip nors prisiplakti prie politikos ir taip padidinti savo išgyvenimo tikimybę žiauriose smulkiojo verslo džiunglėse. Pilietinės demokratijos partija, kuriai jis priklausė, buvo vienadienis reiškinys, kuriam ateities nematė net patys jo kūrėjai. Tuometis Seimo pirmininkas Viktoras Muntianas, kurio pavedimus A.Ūsas vykdydavo visuomeniniais pagrindais, – tik valdančiosios daugumos statytinis, gavęs postą mainais į Darbo partijos sugriovimą, kurio vadžia ir galios nesiekė toliau darbo kabineto sienų. Bet toks A.Ūsas buvo tik tų, kurie perpranta politinius jėgos žaidimus, akyse.
Kas buvo A.Ūsas tokių veikėjų, kaip Kedžiai ir Venckai, akyse 2006–2008 m.? Jiems A.Ūsas atrodė įtakingas žmogus – Seimo pirmininko visuomeninis padėjėjas, turintis nuolatinį leidimą užeiti į visas valdžios įstaigas ir prieinantis prie visos aukščiausios valdžios. Juoba kad ir pats A.Ūsas visomis išgalėmis formavo tokį savo įvaizdį.
Garliaviniai A.Ūso galią įsivaizdavo daug didesnę, nei ji buvo iš tikrųjų. Taip ir gimė mitas apie „įtakingą politiką A.Ūsą“, kuris yra – tik pagalvokit! – vienos partijos vadovybės narys! Šis mitas, kurį Garliavos istorijos pradžioje paskleidė žurnalistai, tikrai negalėjo būti jų pačių sugalvotas, nes nė vienas žurnalistas negirdėjo apie įtakingą politiką A.Ūsą.
Užtai jį tokį matė Venckai, ir kol jiems A.Ūsas atrodė įtakingas asmuo, jie jokių aktyvių veiksmų prieš jį bei jo globojamą L.Stankūnaitę imtis nedrįso. Bet atėjo 2008-ųjų kovas, ir D.Kedys atėmė dukrą iš L.Stankūnaitės. Kas atsitiko? Ogi 2008-ųjų kovo 18-ąją, dieną iki priverčiant L.Stankūnaitę pasirašyti taikos sutartį su D.Kedžiu, nugriaudėjo skandalas, kad prieš V.Muntianą STT ir prokurorai pradėjo tyrimą, po kurio jis neteko Seimo pirmininko posto, o A.Ūsas – Seimo pirmininko visuomeninio padėjėjo statuso. Tačiau A.Ūsas dar pusmetį buvo Pilietinės demokratijos partijos valdybos narys, tos partijos pirmininkas Algimantas Matulevičius – Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, ši partija, tegu ir nykštukinė, dalyvavo Seimo rinkimuose. Tad jokių kaltinimų pedofilija negirdėjome.
Praėjo rinkimai į Seimą, Pilietinės demokratijos partija triuškinamai pralaimėjo, lapkričio 27-ąją suformuojama nauja valdžia ir galutinai tampa aišku, kad tiek A.Ūso partija, tiek jis pats atsidūrė už valdžios borto. Viskas – jis nebepavojingas, ir 2008-ųjų lapkričio 30-ąją ant Kauno teisėsaugininkų stalo gula D.Kedžio pasirašytas pareiškimas su kaltinimais A.Ūsui pedofilija.

Kuo save įsivaizduoja N.Venckienė

Mintys apie politiką ir savos partijos kūrimą Kedžių ir Venckų šeimyną lankyti ėmė antrąjį 2010-ųjų pusmetį, kai, viena vertus, ėmė aiškėti, kad tikimybė išvengti teismo sprendimo dėl dukros perdavimo L.Stankūnaitei vykdymo sparčiai artėja prie nulio, kita vertus, apakinti į Garliavą „ginti mergaitės nuo pedofilų“ susirinkusios minios dydžio, Klonio gatvėje ėmė lankytis įvairių partijų atstovai. Iliuzijas dėl galimos politinės įtakos didino ir V.Landsbergio bei D.Grybauskaitės parama, dažno politologo ar politikos apžvalgininko bauginimai, esą per rinkimus “violetiniai” visus nušluos, tai vienur, tai kitur rengiami paramos N.Venckienei piketai ir mitingai, gausi naujosios išeivijos parama.
Neišsklaidė N.Venckienės iliuzijų apie savo galią ir tyliu šnipštu pasibaigęs pirmasis bandymas sudalyvauti politikoje per 2011-ųjų savivaldybių tarybų rinkimus. Tiesą sakant, jis pasibaigė net neprasidėjęs, nes nei partijos, nei savo sąrašo kandidatų į Kauno miesto ar Kauno rajono savivaldybes net nepavyko sudaryti. Vietoje to sukurtas lyg judėjimas, lyg partija „Drąsiaus kelias“, rašoma knyga, su kuria keliauta per Lietuvą (tiesa, be didesnio pasisekimo).
Galvas kaitina nesiliaujantis televizijos laidų serialas, jų populiarumas tarp žiūrovų, remiančios žiniasklaidos liaupsės. Viename N.Venckienės ruporu tapusiame leidinyje 2011-ųjų vasaros pradžioje rašoma: „Partijų Lietuvoje daug, o doro, sąžiningo, nesusitepusio charizmatiško lyderio – nė vieno! Niekam ne paslaptis, jog šią nišą artimiausiu metu galėtų užimti „violetinės minios“ autoritetas – Kauno apygardos teismo teisėja N.Venckienė, jeigu tik jai pavyks laiku ir sėkmingai persėsti į kitą traukinį, tai yra, nusivilkus teisėjos mantiją, tapti besikuriančios naujos politinės partijos – „Drąsos kelias“ – vadove.“
Čia pat cituojama ir pati N.Venckienė: „Tiesiog absurdiška situacija, kai atvažiuoja „pasiuntiniai“ iš Vilniaus į Garliavą, ateina į tetos Audronės Skučienės namus ir aiškina mums, kad už „Drąsiaus kelią“ vis tiek niekas nebalsuos, todėl siūloma susijungti su jų partija – esą tik tada kažkiek jūsiškių gal ir pateks į Seimą… Čia kažkokia kvailystė gaunasi. O kam tada mes esame jiems reikalingi, jeigu vis tiek niekas už mus nebalsuos? Kodėl jiems taip labai rūpi, pateks ar nepateks mūsiškiai į Seimą?.. Betgi akivaizdu – jie tenori pasigerinti savo pačių įvaizdį prieš rinkimus, todėl dabar ir važinėja visokie „pasiuntiniai“ į Garliavą su tokiais keistais pasiūlymais.“
Akivaizdu, kad tuo metu N.Venckienė jau įsivaizduoja save „kingmeikere“ – ta persona, kuri gali lemti ne tik Seimo, bet ir prezidento rinkimų baigtį. Po mėnesio tame pačiame leidinyje ji dėsto: „Aš net neabejoju, kad Drąsos kelio partija parems Prezidentę ne tik kovoje su politine korupcija, oligarchų klanais, bet ir per 2013 m. įvyksiančius Prezidento rinkimus, jeigu tik ji nuspręstų kandidatuoti. Net neabejoju, kad Prezidentė D.Grybauskaitė gali būti išrinkta antrai kadencijai. Žmonėms būtina paremti pažangias Prezidentės D.Grybauskaitės iniciatyvas, kadangi dabartinė klaninė sistema yra nukreipta prieš ją pačią. Jeigu Seime atsirastų įtakinga politinė jėga, remianti Prezidentę, tai Lietuvoje galima būtų padaryti tokias reformas, kad ne tik valstybė, bet ir žmonių gyvenimas čia iš esmės pasikeistų.“
Tiesą sakant, ši pernai vasarą deklaruota N.Venckienės pozicija – tapti ištikima prezidentės rėmėja, taip ir atsidėkojant už visą ligtolinę paramą, ir užsitikrinant tolesnį didelę įtaką teisėsaugai turinčios valstybės vadovės palankumą – buvo pati išmintingiausia. Tik, pačios N.Venckienės nelaimei, neilgai trukusi.
Dabar dar sunku pasakyti, ar iš nuoširdaus neišmanymo, ar sąmoningai, siekiant susukti akivaizdžiai didele išmintimi nepasižyminčios provincijos teisininkės galvą, žiniasklaidoje pradėta diegti mintis, kad ji ir pati gali tapti prezidente. Komentuodama vieną iš tuo metu pasirodžiusių tokios pakraipos tekstų N.Venckienė šaipėsi: „Aloyzo Sakalo straipsnyje „Prie teisėsaugos tobulėjimo prezidentė neprisideda“ kalbama ne tik apie Seimo rinkimus, bet ir apie būsimus Prezidento rinkimus. Ko gero, profesorius A.Sakalas labai jau bijo, kad tik aš netapčiau Seimo pirmininke, o vėliau ir Lietuvos Prezidente!“

Draugus verčia priešais

Nereikia būti dideliu išminčiumi, kad suvoktum, jog netgi pati geranoriškiausia globėja pradės šnairuoti į globojamąją, kuri akivaizdžiai taikosi užimti jos pačios vietą. Ypač kad globojamosios rėmėjai kalba apie tai atviru tekstu, o, kaip minėta, visi, stebėję N.Venckienės veikimo būdą, žino: pati ji vengia atvirai kalbėti apie savo veiksmus ir ketinimus, verčiau darydama tai savo giminaičių ar rėmėjų lūpomis.
Čia verta atkreipti dėmesį į dar vieną N.Venckienės charakterio bruožą, rodantį, kad ji, kaip politikė, yra visiškas nulis. Kiekvienas bent kiek bandantis užsiimti politika asmuo žino, kad esminė gero politiko savybė – gebėjimas versti priešus draugais. Ar bent jau neprisidaryti naujų priešų, nes nežinia, su kuo teks sudaryti sąjungą siekiant valdžios.
O štai N.Venckienė turi tiesiog įgimtą savybę draugus ir rėmėjus versti pačiais tikriausiais priešais. Tiek tuos, kurie, kaip Marius Kuprevičius, kadaise Klonio gatvės patvoryje tiesiogine to žodžio prasme gulė už ją kryžiumi, nepraleisdami teismo antstolių, o šiandien deda visas pastangas N.Venckienės ir jos rėmėjų aferoms demaskuoti, tiek tuos, kurie kadaise buvo jos atviri politiniai rėmėjai ir globėjai, o šiandien pavardės girdėti nebenori.
Dar prieš pusmetį prezidentė D.Grybauskaitė nemirktelėdama aiškino, esą „N.Venckienė vykdo teismo nutarimą“ perduoti mergaitę L.Stankūnaitei, o klausiama, kodėl nesutinka atleisti iš pareigų teismus ir teisėjus urmu dergiančią, Lietuvą „pedofilų kraštu be ateities“ vadinančią teisėją, atkirsdavo: „Aš už žodžius neatleidinėju.“ Bet po to, kai karšti N.Venckienės rėmėjai Čikagos priemiestyje Lemonte užpuolė su vietos lietuvių bendruomene susitikti atvykusios D.Grybauskaitės kortežą, sprendimas dėl teisėjos atleidimo ir kartu imuniteto nuo teisinio persekiojimo atėmimo buvo padarytas nedelsiant.
Kuriems galams N.Venckienei to reikėjo? Net jei darysime prielaidą, kad Lemonte jos šalininkai veikė sava iniciatyva, nederindami savo veiksmų su Lietuva, tai kodėl pati N.Venckienė tą pačią dieną kategoriškai nepasmerkė jų veiksmų ir neatsiprašė D.Grybauskaitės? Gal ši dar būtų atleidusi. Bet nieko panašaus neišgirdusi – atleido iš teisėjų.
Seimo pirmininkė Irena Degutienė (kurios artimiausias patarėjas Dalius Stancikas su žmona Seimo nare Aurelija Stancikiene yra aršūs „violetiniai“) ilgą laiką vienaip ar kitaip rodė savo paramą N.Venckienei, netgi viešai ragino L.Stankūnaitę pačią atsisakyti teismo sprendimo vykdymo ir palikti dukrą tetos globai. Kuo jai atsidėkojo N.Venckienė? Paskelbė, kad keldama savo kandidatūrą į Seimą Naujamiesčio apygardoje ji esą metanti iššūkį Seimo pirmininkei. Kas iš to, kad visi žino, jog tai ne iššūkis metamas, o griebiamasi šiaudo, nes Naujamiestyje balsuoja išeivija, kurioje N.Venckienės gerbėjų daugiausia. Svarbu, kad signalas „Degutiene, tu mano priešė“ – pasiųstas. Kuriems galams to reikėjo?
Tuo metu pačios N.Venckienės, kaip ir jos partijos, šansai patekti į Seimą atrodo ne kažin kokie. Skirtingos apklausos šiuo metu žada jai ne daugiau kaip 3 proc. balsų (tai lygu statistinei paklaidai), birželio mėnesio „Baltijos tyrimų“ duomenys rodo, kad simpatizuojančiųjų jai mažiau nei vertinančiųjų neigiamai. Tad tas „kišenėje turimas bilietas į Seimą“, kuriuo ji neatsargiai pasigyrė, gali pasirodyti esąs tuščias popierėlis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (41)

 1. Dz Dz rašo:

  Neeilinis pyzdiožas

 2. Aurimas Aurimas rašo:

  Vau… kai autorius arba autorė nepatingėjo išsakyti savo nuomonės. Literatūriškai vertinant – paskutinėje pastraipoje gal nereikėjo dėti “kurių velnių” (ar galų ten).

 3. Meta Meta rašo:

  Bravo!

 4. juokas juokas rašo:

  Perskaičiau:
  “Kol formaliai Garliavos aferisto… :D

 5. venice venice rašo:

  aciu, labai geras straipsnis!!!!!

 6. nesuprantu nesuprantu rašo:

  sioje kliedesiu juroje tik vieno:
  jeigu jau uzsiimti moraline prostitucija, tai galima tai padaryti su trumpesniu tekstu. Ko jau cia taip vargintis? Judo auksiniu saskaitoje nuo to juk nesumazes….
  Ane?

 7. Aciu Aciu rašo:

  Puikus straipsnis. Visi ji turi perskaityti, ypac violetiniai su Lansbergiu priesaky.

 8. oho oho rašo:

  kaip tiesiai i taikini surasytas straipsnis:) bravo.

 9. joo joo rašo:

  satanistai po tokio straipsnio tiek seime, tiek patvoryje gaus smugi zemiau bambos:))

 10. XXL XXL rašo:

  Puikus straipsnis. Redakcija saunuole

 11. petriukas petriukas rašo:

  eks-teisėja gali gerokai prašauti. Teko bendrauti su žmogumi iš Čikagos, tai jis sakė, kad daugiau ten buvo kitataučių, nei lietuvų. Ten yra tokių protestuotojų, kurie eina prieš bet ką protestuoti.

 12. Ilona Ilona rašo:

  nemyskit i kelnes ,dar nelaikas,ateis laikas kai ir apsisiksit,paziuresim tada kas yra kas,nepazystu ne vieno zmogaus kas nebalsuotu uz Venskienes partija.

 13. Vytautas Vytautas rašo:

  Visai geras straipsnis.

 14. dalius dalius rašo:

  visa tiesa apie velniu seimynele

 15. Skaitytojas Skaitytojas rašo:

  Aklo ir kurčio (gal ir sąmoningai) rašliava.

 16. violetinis violetinis rašo:

  pabucuokit i uzpakalio sklastima su tokiu straipsniu.

 17. nemeluokite nemeluokite rašo:

  Gal laikas nustoti meluoti?Si partija apklausu metu surenka daugiau kaip 50/!!!Tad nereikia cia apgaudineti,is to nieko nelaimesite,juk melo kojos trumpos.
  Nereikia net ir apklausu dideliu daryti,jus gatveje paklauskite 10sutiktuju is ju bent 6 tikrai balsuos uz sia partija.
  O Venckiene tikrai bus seime!!!Tad galite nesistengti ir nerasineti cia nesamoniu,tuo nieko nepasieksite,visiems aisku kokiu tikslu tai darote..

 18. juokinga juokinga rašo:

  skaitau ir graudu darosi, kuomet akivaizdziai matosi jog neblogai buvo primoketa kad sis absurdiskas, viena zmogu smerkiantis ir niekinantis straipsnis pasiektu interneto platybes. Rases zmogus turetu susimastyti, isgerti vaistuku pries miega ir tiketis jog jam gyvenime taip nenutiks kaip atsitiko mergaitei. Sis straipsnis tik vaiku neturincio, ju nemylincio zmogaus rasliava, paistaliojimas. Na, o visgi JEIGU turi savo vaiku, mielai palinkeciau kad ir tavuosius pradetu laizyti, glostyti ir visaip savo kuno uzgaidas tenkinti visokie iskrypeliai. Gal tik tada suprasi visa sia istorija, visus zmoniu elgesius ir nekursi tokiu nesamoniu. SEKMES tau, urvini.

 19. ha ha ha ha rašo:

  Is komentaru matosi, kad straipsnis violetiniams fanatikams – smugis i pasirdzius. Jokiu argumentu pries neturi, tik savo emociniu snargliu purslus. Ir isduosiu jums fanatikai paslapti – visi aplinkiniai jums meluoja, kad balsuos uz DK nes paprasciausiai bijo psichopatu reakcijos arba tingi gincytis su fanatikais kuriems uzsikirtusi plokstele ir duoda durniui kelia. Normalioj aplinkoj nepazistu nei vieno sveiko proto zmogaus, kuriam nebutu akivaizdzios aferistu seimyneles machinacijos.
  Ir dar – kaip zada aferistai dirbti Seime, jei visi tokie ligoti, kad negali pasikelti is ligos patalo?:DDDDDD

 20. Amerikieciai Amerikieciai rašo:

  Straipsnis, kaip ir geras, isskyrus apie Prezidentes kortezo uzpuolima Lemonte Venckienes gerbeju- tai yra gryna nesamone. Zmones apsupo masina, kazkokius popieriaus lapus rode prilipe prie masinos langu. Kiekvienas norejo pamatyti Prezidente is arti. Taip buvo kazkada, kai buvo atvykes V. Adamkus. Uz uzpuolima, butu maziausiai imtasi viesos tvarkos pazeidejo sulaikymu, ir galimas dalykas arestu su deportavimu is salies. Ko labiausiai lietuviai cia ir bijo. Ta diena kaip tik sutapo su mergaites perdavimu Laimutei, o ne Venckienes svarstymu del teisejos statuso.

 21. sociologas sociologas rašo:

  Džiaugiuosi, kad straipsnyje REALISTIŠKAI nupieštas Venckienės paveikslas – pagiežinga, riboto mąstymo, kerštinga, melagė ir aferistė ir t. t. Žmonės pagaliai suprato, kas tai per paukštis ir reikia skubėti jam NUPEŠIOTI PASKUTINES PLUNKSNAS. Ir šis KONVULSIŠKAS IR SPAZMINIS EGZISTAVIMAS dar kurį laiką tęsis; bet tai ir bus KEDĖS-VENCKĖS gulbės giesmė. Nuoširdžiai to linkiu.

 22. Roma Roma rašo:

  labai geras straipsnis, visi6kai pritariu i6sakytoms mintims…

 23. kritika kritika rašo:

  Pagal autorių ir straipsniukas
  … xe xe…

 24. Klonis Klonis rašo:

  Labai geras straipsnis! Pritariu autoriui 100%.

 25. DD DD rašo:

  teisingas straipsnis,tik gaila ,kad violetinem bezdzionem nedaeis :)

 26. Cerb Redakcija, Cerb Redakcija, rašo:

  maniau, kad Jusu zurnalas vienas idomesniu. Pasirodo, tai tik bulvarinio skaitalo atitikmuo….
  Tokius straipsnius ir net be autoriaus…. Ar nebus kada nors geda?

 27. Guga Guga rašo:

  papuls nepapuls tai politika 6et va kur мergaite ir kokia jos sveikata??? kada istisr pedofilijos 6yla ir joje zuvusius kas nusove ???
  O kas papuls liaudis issirinks ar6a sauguмas suklastos kaip jieмs reikia.

 28. Danguolė Danguolė rašo:

  Kažin, ar nereikia tikrinti ar TIKRAI Venckienei ir skučienei DARYTOS tos OPERACIJOS? Nesu mačiusi nė vienos moteriškės, kuri likus dienai iki kelienų ar venų operacijų lakstytų ant aukštakulnių! Šiaip moteriškės bent porą metų iki tokių operacijų vaikšto su labai patogiais bekulniais bateliais! Žinant venckienės ir skučienės “pažintis” tikrai reikėtų patikrinti: ar darytos tikros operacijos, ar tik jų imitacijos, po kurių ligoninė gavo pinigėlius už “operaciją” iš ligonių kasų, o moteriškės išsvajotus “neliečiamybės”-nedarbingumo pažymėjimus?!

 29. IJ IJ rašo:

  O kas sitos rasliavos autorius??? siaip tai galetu ir pasirasyti – Tauta (oj, atsiprasau minia) turi zinoti savo didvyrius.

 30. vaidute vaidute rašo:

  ar jums neatsibodo viena ir ta pati rasyti

 31. noriu žinoti noriu žinoti rašo:

  kas straipsnio autorius? kodėl slepiasi? koks jo tikslas? nors šiaip aišku… skystoka rašliava, neįtikinama – kaip sakė didysis Stanislavskis: “N E T I K I U”, ir tiek žinių…

 32. add add rašo:

  balsuosiu uz Venckiene is principo: nesvarbu,kad jos seimyna gal ir ne visai svari, taciau nei vienas seimo narys uz ja nera ne truputelio svaresnis.Galu gale visa si istorija akivaizdziai atskleide musu teisesaugos nekompetencija net jos nesugebejime klastoti faktu taip, kad visuomene akivaizdziai patiketu. Norit pavyzdziu? Prasom.
  1. Pagal prokuroru versija Kedys nusove Furmanaviciu ir Naruseviciene, is nelegalaus ginklo, pries tai dinges is namu su abiem legaliais ginklais, o viena ju pametes su visais soviniais prie Narusevicienes namu,neissoves is jo nei vieno suvio. Tarytum specialiai palikes garantuota ikalti pries save.
  2.Pagal kita oficialia prokuroru versija Kedys buvo rasta negyvas uzspringes skrandzio turiniu, salia jo buvo rastas pistoletas, is kurio buvo nusauti Furmanavicius ir Naruseviciene, o jo paties kraujye buvo rast vos ne mirtina alkoholi doze kartu su raminamaisias vaistais, o jis pats visas buvo issivoliojes purvyne, tik jo batai keistai liko svaruteliai. Klausimas;ar Kedys galejo buti toks kvaialas, kad puse metu su savimi tampytu nuzudymo iranki, neatsikrates juo is karto po zudyniu? Ir kaip vos ne mirtinai girtas zmogus sugebejo visas issivoliojes purve, likti su svariais batais?
  3. Pagal prokuroru pateikta Uso mirties versija, jis vel vos ne mirtinai girtas buvo rastas prigeres baloje, kartu su apvirtusiu keturraciu motociklu su dirbanciu varikliu. Tuo tarpu kiekvienas bent kiek ismanantis apie keturracius zino, kad pastarajam apvirtus, jo variklis iskart uzgesta.
  Taigi visos sios auksciau isvardytos gal ir nereiksmingos detales kiekvienam profesionaliam ir saziningam kriminalistui butu negincijamas ikaltis apie kazkieno ivykdytus nuzudymus, siekiant sumetyti pedas, tik atliktus akivaizdziai nevykusiai.
  4. Mergaite bet kokia kaina siekta perduoti Stankunaitei ir atitinkamaiapdoroti, kad tik ji nepradetu liudyti apie visus tuos ja prievartavusius dedes.
  5. Kur dingo zinoma ir visu gerbiama onkologe prof.L.Bloznelyte, kuri patvirtino oficialiai mergaites liudijima apie raudona deme ant Uso sysalo?Ir kodel taip isteriskai i si liudijima reagavo visa Stankunu seimyna?
  Kaip matome is auksciau pateiktu faktu, teisesauga su visu pedofilu klanu bando visa visuomene laikyti debilais, patys tokie budami. Taigi visi “antikedofilai” galite nekesti Venckienes kiek tik norite, bet jei gu patys turite nors kiek sveiko proto, nuo auksciau isvardytu faktu niekur nepabegsit. O Venckiene jums ir visai parsidavusiai ziniasklaidai yra didziausias kliuvinys, nes ji bando rasti atsakymus iauksciau isvardytus klausimus. O straipsnio autorius, ypac paskutinese pastraipose, didele ismintimi nepasizymi

 33. lionginas lionginas rašo:

  Visiems norėtusi ,kaip ir visų pasakų būtų graži pabaiga ,bet šiou garlevos atvėju ,gražios pabaigos jau nebus .Nemaža dalis mūsų valstybės atkurėjų išsitičiojo iš valstybės institucijų ir pačios valstybės irkažkaip užbaigti gažiai šią pasaką galimybių nematau.Na nebent V.Lanzbergis sumastys kokį kreivą ėjimą arkliu.

 34. izabele izabele rašo:

  Labiausiai kas mane šioje istorijoje stebina, tai buvusios teisėjos mentalitetas, kurį penkių balų sistemoje įvertinčiau 3+, tuo labiau, kad kaip pasakojama vidurinę ji baigė vien labai gerais ir gerais pažymiais… Klausausi jos ir tiesiog negaliu patikėti, kad toks skurdus Vilniaus universitetą baigusios teisininkės žodynas : nė vieno bent kiek įsimintino sakinio… Nekeista, kad ji taip išsigando Panevėžio apygardos prokuratūros tyrėjos, kuri yra netik labai profesionali ir principinga, bet pasižymi ir aukštu intelektu… Tikiuosi, kad Gen. Prokuroras nepatenkins Venckienės pareiškimo ir nenušalins šios tyrėjos.

 35. Andrius Andrius rašo:

  Taip taip, labai geras straipsnis pedofilams ar seksualinėms mažumoms.Tiek demagogijos,faktų iškraipymo ir gaivališkos fantazijos mažai kur rasi.Net neabejoju, kad str užsakytas,o galbūt anoniminis autorius turi psich problemų.Tačiau laikas viską sudėlios į vietas, ir “violetiniai” bus seime,galbut sudaryt net daugumą(pažiurekit apklausas bet kokioj neto svetainej,TV ar spaudoj) Taip pat, net neabejoju, jog pedofilijos byloj Usas nebus išteisintas,Stankė bus pripažinta nusikaltimo organizatore, but atskleistos TIKROS a.a Drąsiau bei Ūso mirties priežastys, taip pat spalio 5d žudyniu organizatoriai bei vykdytojai..Tuomet šimt tūkst sumos bus kaip kompensacija mokamos Neringai ir jos šeimai, na o Stankė tuomet Panevėžio moterų kolonijos neišvengs..Taigi, žmones VILTIES.Ir nepasiduot propagandinės purvasklaidos įtakai.

 36. tera tera rašo:

  kas čia to straipsnio autorius?toks visiškai be smegenų,todėl ir nepasirašo.o kurie čia pritariat ar neatsibodo tokia vergiška,nuskurdinta,be tiesos Lietuva,TIK UŽ DRĄSOS KELIĄ,jau kaip yra blogai tai tikrai blogiau nebus.Gerbiu ir dėkoju gerb.N.Venckienei už jos drąsą ir kovą,kad visi Lietuvos žmonės būtų kaip Neringa,tai nereikėtų skaičiuoti centukus ir alkaniems gyventi

 37. vanga vanga rašo:

  baigtis visiškai aiški, todėl nebegadinkit sau sveikatos, tiesiog jau dabar geriau pamirškit šią spalvotąją bėdą ir gėdą.

 38. svarstau svarstau rašo:

  Žurnalistui po tokia rašliava, matyt,buvo gėda pasirašyti….

 39. JAV JAV rašo:

  Sautuvai ir buvo teisejos seimynos pirkti, kad viena diena issautu… Dar ir nedirbantis narkomanas turejo rakta nuo seifo. Tai va, pries pirkdami sautuvus gerai pagalvokite, ar nepapulsite i beda… ir neatnesite kitiems zmonems tiek skausmo. :(

 40. Urodai Urodai rašo:

  Kiek KGB suplojo šio mėšlo autoriui???
  Ar jis norėtų savo brolį-jauną vyrą matyti negyvą ir sulaužytą?
  Ar norėtų kad jo vaikus ar anūkus prievartautų įtakungi stori pasmirdę prakaitu iškrypėliai,ir dar keli?
  Ar norėtų savo artimo vaikelį augintą visą gyvenimą ,išskyrus mažą,1,5 metų tarpelį(savaitiniame darželyje pamestą motinos),atiduoti motinai kuri iš to vaikelio krovėsi kapitalą?
  AQnt kiek reikia būti nužmogėjusiu,kad nesuprasti kad NE VENCKIENĖ SLAPSTOSI NUOP PROKURORŲ,O TEISĖSAUGOS KLANAS(KAIP PAVADINO PREZIDENTĖ), KAŽKAM DEDANT Į KELNES DĖL SAVO ŠILTŲ KĖDŽIŲ,JŲ ĮSAKYMU NERIASI IŠ KAILIO KAD NEPRILEISTI JOS PRIE SEIMO RINKIMŲ BET KOKIA KAINA.
  AR DAUG SMEGENŲ REIKIA SUPRASTI TAI,KĄ SUPRANTA 90 PROCENTŲ LIETUVOS???
  Ar daugiau nužmogėti nesugebėjote ponai ligoniai?

 41. to JAV to JAV rašo:

  Galvoji kad pas tave visi prisipirkę bardankių ir chemijos suėstomis smegenimis šaudosi,tai ir pas mus perka šautuvus žmonėms šaudyti?Apsirinki de ze rt yre.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...