2010 Rugpjūčio 31

Rugsėjo 1-oji

SEB banko darbuotojai galės lydėti vaikus į mokyklą

veidas.lt

SEB bankas suteikia laisvą Rugsėjo 1-osios pusdienį daugiau kaip 350 darbuotojų, auginančių 1–5 klases lankysiančius vaikus. Darbuotojai, pasinaudoję šia galimybe, savo darbo vietose bus laukiami po pietų, t. y. 13 valandą.

Bankas šiai iniciatyvai ruošėsi iš anksto, todėl banko darbo laikas nebus keičiamas – visi banko skyriai rugsėjo 1-ąją dirbs įprastai.

„Rugsėjo 1-oji šeimos gyvenime yra svarbi akimirka, kuomet vaikus galbūt pirmą kartą arba, pasibaigus vasaros atostogoms, vėl tenka išleisti į mokyklą. Tai liudija per pastaruosius metus padidėjęs mūsų darbuotojų prašymų rugsėjo pirmąją suteikti vieną kasmetinių atostogų dieną skaičius. Atsižvelgdami į tai ir norėdami suteikti galimybę visiems darbuotojams, turintiems jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų, dalyvauti mokslo metų pradžios šventėje, nusprendėme suteikti galimybę pirmą šios dienos pusę praleisti su šeima“, – sako SEB banko Personalo departamento direktorė Edita Znutienė.

Vilniaus Tuskulėnų vidurinės mokyklos psichologės Loretos Juravičienės teigimu, siekdami sėkmingai ugdyti vaikus, tėvai ir mokykla turi bendradarbiauti. „Šis bendradarbiavimas turi prasidėti nuo pat Rugsėjo 1-osios ir tęstis visus metus. Pagirtina, kai darbdavys sudaro tam palankias sąlygas“, – sako vaikų psichologė.

Specialistė atkreipia dėmesį, kad tėvų palydėjimas į mokslo metų šventę labai svarbus mažiausiems mokinukams, o ypač pirmokams, kurie mokyklos duris praveria pirmą kartą. „Jiems ši diena yra didelis lūžis gyvenime, todėl kartu su tėvais jaunieji moksleiviai jaučiasi saugiau ir drąsiau“, – teigia L. Juravičienė. Vaikų psichologės pastebėjimu, tėvų buvimas Rugsėjo 1-osios šventėje vaikams išlieka svarbus iki penktos klasės – vėliau vaikai tampa savarankiškesni.

Dalyvavimas pirmoje vaiko pamokoje, vaikų psichologės nuomone, svarbus ir tėvams. „Jie turi galimybę susipažinti ar po vasaros atostogų dar kartą pabendrauti su auklėtojais ir kitais mokytojais, išgirsti švietimo sistemos ir mokyklos naujoves. Dažnai pirmą mokslo metų dieną ir mokytojai turi daug svarbios informacijos,“ – įžvalgomis dalijasi L. Juravičienė. Pasak jos, tėvų nuolatinis dalyvavimas mokinio, jo klasės ir mokyklos bendruomenės gyvenime leidžia pasiekti geriausių mokymosi ir auklėjimo rezultatų, nes suteikia vaikams saugumo, kuria teigiamą vaiko požiūrį į mokyklą ir skatina socialinį aktyvumą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...