2010 Rugpjūčio 23

Pataisos

Rugsėjo 1-ąją siūlomas laisvadienis tėvams

veidas.lt

Parlamentarė Agnė Zuokienė siūlo, kad darbuotojams, auginantiems bendrojo lavinimo mokykloje besimokantį vaiką iki 12 metų, rugsėjo 1-ąją būtų suteikta poilsio diena.

Seimo narė užregistravo tai numatančią Darbo kodekso pataisą.

Anot jos, už tą dieną darbuotojui turėtų būti mokamas vidutinis darbo užmokestis.

A.Zuokienės teigimu, dabar Darbo kodekse numatyta, kad teisę į papildomą poilsio dieną turi darbuotojas, kuris augina neįgalų vaiką iki 18 metų arba ne mažiau kaip du vaikus iki 12 metų.

“Todėl darbuotojai, auginantys vieną bendrojo lavinimo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, teisės į papildomą poilsio dieną neturi”, – atkreipė dėmesį parlamentarė.

Jos teigimu, kasmet daugelis darbdavių geranoriškai sutinka išleisti savo darbuotojus, kad jie rugsėjo 1-ąją galėtų palydėti savo vaikus į mokyklas.

“Rugsėjo 1 dieną faktiškai nedirba labai daug tėvų, auginančių bendrojo lavinimo mokyklose besimokančius vaikus iki dvylikos metų. Rugsėjo 1 diena yra savotiška neįteisinta (faktinė) moksleivių tėvų nedarbo diena”, – aiškinamajame rašte tvirtina politikė ir siūlo tą dieną įteisinti.

Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, įrašyta į atmintinų dienų sąrašą. Pagal Darbo kodeksą ji yra darbo diena.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...