2011 Vasario 01

Savivaldybių rinkimai

Savivaldybių rinkimuose dalyvaujantys Seimo ir EP nariai turimų mandatų atsisakytų tik didelės sėkmės atveju

veidas.lt

Savivaldos rinkimuose kandidatuojantys Seimo nariai ir europarlamentarai sako, kad turimo mandato atsisakytų ir į vietos valdžią dirbti eitų tik didelės sėkmės atveju.

Etikos sargai politikus, kurie ketina dalyvauti vietos valdžios rinkimuose, bet neketina dirbti savivaldybėje, ragina tokį sprendimą iš anksto aptarti su rinkėjais ir aiškiai argumentuoti.

Dėl galimybės tapti meru Europos Parlamento (EP) mandato atsisakytų Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas bei partijos “Tvarka ir teisingumas” vicepirmininkas, Vilniaus eksmeras Juozas Imbrasas.

“Kas čia tas yra – atsisakyti europarlamentaro mandato. Mano ne tas amžius, kad man rūpėtų pinigai. Man rūpi, kaip gyvena miestas, išvaryti tas visas “dalkijas” ir tuos visus korupcinius ryšius, kaip ir įrašyta mūsų partijos rinkimų programoj. Jei matysiu, kad galima įgyvendinti rinkėjams duotus pažadus, eisiu”, – BNS sakė J.Imbrasas.

Į sostinės merus partijos lyderį V.Uspaskichą keliantys “darbiečiai” į Kauno vadovus siūlytų Seimo narį Vydą Gedvilą.

Jis sako, jog parlamentaro mandato atsisakytų tik sutarus dėl mero vietos – toks partijos sprendimas.

“Jei mūsų partijai rinkėjai parodys pasitikėjimą ir formuosime valdančiąją daugumą, jei turėsiu galimybę būti meru, eisiu į savivaldą. Pas mus partijoje priimtas toks sprendimas, taip pat ir Jonas Pinskus, kuris Vilniuje įrašytas antru numeriu, jei galės užimti vicemero postą, rinksis jį. Mes išrinkti daugiamandatėje, valstybei tai jokio nuostolio, ateis kitas žmogus iš sąrašo” – BNS sakė V.Gedvilas.

Partijos “Tvarka ir teisingumas” kandidatų sąrašą Raseinių rajone veda partijos atstovas parlamente Remigijus Ačas. Jis tvirtina, jog mandato Seime atsisakytų tik užsitikrinęs mero postą.

“Manau, kad rinkimai pasibaigs sėkmingai, turiu preliminarų apsitarimą su partneriais, jog tokiu atveju užimčiau mero pareigas. Jei galėsiu pretenduoti į mero postą, tikrai atsisakyčiau mandato, nematau prasmės dar pusantrų metų sėdėti Seime patinėje situacijoje, kai nieko negali pakeisti”, – BNS sakė R.Ačas.

Savivaldos rinkimuose kandidatuoja ir vienmandatėse apygardose išrinkti politikai – “tvarkietis” Remigijus Žemaitaitis veda partijos sąrašą Šilalės rajone, socialdemokratas Edvardas Žakaris įrašytas pirmuoju partijos kandidatų sąraše į Šiaulių miesto tarybą, Antanas Baura Anykščių rajone į rinkimus veda Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungą.

Metus Seime tedirbantis “tvarkietis” R.Žemaitaitis, išrinktas Šilalės-Šilutės apygardoje vietoje EP mandatą gavusio socialdemokrato Zigmanto Balčyčio, rajono tarybą darbui rinktųsi atsiradus galimybei formuoti valdančiąją daugumą.

“Jei mums pavyks gauti balsų, jog pakaks formuoti daugumai, aš ketinu eiti į tarybą, mūsų siekis – pakeisti 20 metų rajoną valdančią konservatorių ir socialdemokratų nomenklatūrą”, – BNS sakė R.Žemaitaitis.

Politikas tvirtina pats į mero postą neisiantis: “Tikrai yra žmonių sąraše, kurie gali eiti tas pareigas, aš nepretenduoju”.

Paklaustas, ar ne per didelė prabanga valstybei kasmet rengti naujus rinkimus vienmandatėje apygardoje, parlamentaras rodė į esą valdančiųjų švaistomus milijonus: “Tikrai ne, man šlykštu žiūrėti, kaip ministrai meluoja, ir kiek milijonų iššvaisto ministerijos”.

Vilniuje dėl mero posto rungiasi du europarlamentarai, o Anykščiuose susikirs du Seimo nariai – vienmandatėje apygardoje čia išrinktas Antanas Baura bei “tvarkiečius” į rinkimus čia vedantis Vytautas Galvonas.

Sostinėje į savivaldos rinkimus kartu su europarlamentaru J.Imbrasu eina kitas partijos “Tvarka ir teisingumas” atstovas Seime Almantas Petkus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pernai paskelbė, kad Seimo nariui apsisprendus dalyvauti vietos savivaldos rinkimuose, o išrinktam į savivaldybės tarybą – atsisakyti jos mandato, toks sprendimas turi būti iš anksto aptartas su rinkėjais, labai aiškiai argumentuotas, viešas ir skaidrus.

Tokią poziciją etikos sargai pateikė apsvarstę parlamentarės, valstietės liaudininkės Rimos Baškienės prašymą išaiškinti, kaip turi būti vertinamas Seimo nario dalyvavimas savivaldybių tarybų rinkimuose, o išrinkimo į savivaldybės tarybą atvejais – mandato atsisakymas.

VTEK atsakyme pabrėžiama, kad bendruomenės nariai, balsuodami už vieną ar kitą partiją, su kuria siejamas žinomo kandidato vardas, siekia geriau patenkinti savo lūkesčius, tačiau, jeigu į savivaldybės tarybą išrinktas parlamentaras staiga atsisako savivaldybės tarybos nario mandato, rinkėjai lieka nuvilti, nes turi pagrindo manyti, kad jų pasitikėjimu buvo manipuliuojama, siekiant atvesti į vietos valdžią kitus žmones.

Vasario 27 dieną iš viso bus renkami 1526 savivaldybių tarybų nariai, kandidatų – apie 17 tūkst., sąrašai dar tikslinami.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...