2010 Spalio 28

Svarstymas

Savivaldybėms – didesnė atsakomybė mokant socialines išmokas

veidas.lt

Vyriausybė svarsto, ar savivaldybėms skirti didesnę atsakomybę, mokant socialines išmokas. Manoma, kad tokiu atveju savivaldybės galėtų geriau rūpintis žmonėmis.

“Dabar yra taip, kad socialinės pašalpas skirsto savivaldybės arba joms tiesiogiai atsakingos tarnybos, o pinigus skiria valstybės biudžetas. Patys savivaldybių asociacijos nariai ir merai sako, kad tokia sistema nėra racionali ir nėra efektyvi, nes savivaldybės atlieka tik pašalpų gavėjų registraciją ir pinigų išmokėjimą, tuo tarpu kokių nors galimybių ieškoti, kaip racionaliau padėti tiems žmonėms, jie neturi”, – ketvirtadienį po išvažiuojamojo Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

“Kartu su resursais yra sutarta dėl to, kad žymiai daugiau (atsakomybės – BNS) bus atiduodama į kur kas žemesnį savivaldos lygį – seniūnijoms ar savivaldybėms” – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Be to, siekiant gaivinti darbo rinką, siūloma profesinį mokymą susieti su kuponų sistema, griežtinti valstybės paramos skyrimą darbingo amžiaus žmonėms, o neapsisprendusiems, kam skirti 2 proc. pajamų mokesčio, jį skirti savivaldybėms ar seniūnijoms spręsti socialines problemas.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pranešimo, siūloma nuo kitų metų rudens pereiti prie vadinamosios kuponų sistemos, kai bedarbis, turėdamas specialią kortelę, kreiptųsi į mokymo įstaigą arba darbdavį, kur mokytųsi naujos profesijos ar keltų kvalifikaciją.

“Baigęs mokymosi programą, bedarbis pateiks darbo biržai kvalifikacijos dokumentą, tada ši atsiskaitys su mokymo įstaiga”, – teigiama ministerijos pranešime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...