2011 Sausio 25

Savivaldybių rinkimai

Savivaldos rinkimuose dalyvausiančios partijos trauks numerius

veidas.lt

Savivaldos rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai trauks rinkimų numerius.

Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime organizuoja burtų traukimo ceremoniją.

Iš viso partijos rinksis iš 145 numerių – mat tai didžiausias savarankiškų rinkimų kampanijos dalyvių skaičius vienoje apygardoje. Būtent tiek kampanijos dalyvių registruota rinkimams į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Pagal savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai pirmieji ištraukia savo numerius. Tos pačios partijos rinkimų numeris bus vienodas visose savivaldybėse.

Likusieji numeriai bus rezervuoti nepartiniams rinkimų kampanijos dalyviams. Šie savo rinkimų numerius trauks savivaldybių rinkimų komisijose. Jie rinksis iš likusiųjų 122 skaičių.

Į koalicijas susibūrę nepartiniai taip pat privalės traukti atskirus numerius, o vėliau iš ištrauktųjų jie galės pasirinkti vieną, su kuriuo dalyvaus rinkimuose.

Likus ne mažiau kaip 18 dienų iki rinkimų, savivaldybės rinkimų komisijos privalo paskelbti rinkimuose dalyvaujančių išsikėlusių kandidatų, išsikėlusių kandidatų jungtinius sąrašus, partijų kandidatų sąrašus (jungtinius sąrašus) ir kandidatų rinkimų numerius.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks vasario 27 dieną. Šiuose rinkimuose ketina dalyvauti 23 partijos ir 519 nepriklausomų kandidatų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...