- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Savivaldos rinkimuose dalyvausiančios partijos trauks numerius

Autorius: veidas.lt | 2011 01 25 @ 09:10 | Savivaldybių rinkimai | No Comments

Savivaldos rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai trauks rinkimų numerius.

Antradienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime organizuoja burtų traukimo ceremoniją.

Iš viso partijos rinksis iš 145 numerių – mat tai didžiausias savarankiškų rinkimų kampanijos dalyvių skaičius vienoje apygardoje. Būtent tiek kampanijos dalyvių registruota rinkimams į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Pagal savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, rinkimuose dalyvaujančių partijų atstovai pirmieji ištraukia savo numerius. Tos pačios partijos rinkimų numeris bus vienodas visose savivaldybėse.

Likusieji numeriai bus rezervuoti nepartiniams rinkimų kampanijos dalyviams. Šie savo rinkimų numerius trauks savivaldybių rinkimų komisijose. Jie rinksis iš likusiųjų 122 skaičių.

Į koalicijas susibūrę nepartiniai taip pat privalės traukti atskirus numerius, o vėliau iš ištrauktųjų jie galės pasirinkti vieną, su kuriuo dalyvaus rinkimuose.

Likus ne mažiau kaip 18 dienų iki rinkimų, savivaldybės rinkimų komisijos privalo paskelbti rinkimuose dalyvaujančių išsikėlusių kandidatų, išsikėlusių kandidatų jungtinius sąrašus, partijų kandidatų sąrašus (jungtinius sąrašus) ir kandidatų rinkimų numerius.

Savivaldybių tarybų rinkimai vyks vasario 27 dieną. Šiuose rinkimuose ketina dalyvauti 23 partijos ir 519 nepriklausomų kandidatų.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/savivaldos-rinkimuose-dalyvausiancios-partijos-trauks-numerius

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.