2015 Sausio 27

Savivaldos rinkimai: dokumentai dar tikrinami, o kandidatai jau krinta

veidas.lt

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, kovą vyksiančiuose savivaldos rinkimuose dalyvauti nori ir pareiškinius dokumentus pateikė per 16 tūkst. kandidatų.

Vis dėlto, kaip teigia VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, kandidatų skaičiai dar keičiasi. Pavyzdžiui, sugriuvo du visuomeniniai rinkimų komitetai, o vienas pretendentų sąrašas lapu, skirtu kandidatų iškėlimą palaikančių rinkėjų parašams surinkti, pasirūpino tik parašų pateikimo išvakarėse.

Tiesa, vos pradėjus pateiktų dokumentų tikrinimą, apie 10 kandidatų jau neregistruojami dėl nuslėpto teistumo, kitoje, nei kandidatuoja, savivaldybėje deklaruotos gyvenamosios vietos arba dėl amžiaus.

„Tik dabar pradedame tikrinti dokumentus, bet jau yra atvejų, kad kandidatai nenurodo teistumo, nenori suprasti, kad gyvenamąją vietą turi būti deklaravę toje savivaldybėje, kurioje kandidatuoja, o kai kuriems neaišku, kad kovo 1 d. turi būti 20 metų amžiaus ir vyresni“, – vardija Z.Vaigauskas.

Vis dėlto šiemet pirmą kartą vyksiantys tiesioginiai merų rinkimai kai kuriose savivaldybėse „pagražino“ kandidatų pasirinkimo galimybes. VRK pirmininkas paaiškina, kad dalyje savivaldybių keliami 5–6 kandidatų sąrašai, kandidatai į merus gerai pažįstami rinkėjams, o tie, kuriems anksčiau rūpėjo tik iškelti sąrašą ir kandidatuoti po kurios nors politinės partijos vėliava, negalvojant apie rinkimų baigtį ir sėkmę būti išrinktam, dingo. Žinoma, toks reiškinys negalioja didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.

„Kai atstovaujama absoliučiai visoms politinėms pažiūroms, paaiškėja, kad nėra politinės jėgos, kuri sudarytų daugumą, nesutariama, kas taps meru, nes nėra stiprios ar stipresnės jėgos. Taigi tiesioginiai merų rinkimai turėtų sudaryti stipresnį konsolidacinį branduolį savivaldybėse“, – apie tiesioginių merų rinkimų naudą svarsto Z.Vaigauskas.

VRK duomenimis, daugiausiai kandidatų (16) varžysis dėl Kauno miesto mero posto, sostinės mero pareigų sieks 13, Klaipėdos ir Šiaulių – po 12 pretendentų. Per kovo 1 d. vyksiančius savivaldos rinkimus 60-yje šalies savivaldybių bus išrinkti 1524 tarybų nariai.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...