2011 Sausio 06

Estija

Savisaarui pataria kreiptis į teismą

veidas.lt

Estijos Centro partijos “Tiesos komisija” pataria Talino merui Edgarui Savisaarui (Edgarui Savisarui) kreiptis į civilinių bylų teismą, kad jis apgintų savo garbę ir orumą, taip pat paduoti į teismą laikraštį “Postimees”.

Centro partijos valdyba patvirtino “tiesos komisijos” ataskaitą, kurią ši didžiausia Estijos opozicinė jėga parengė, praėjusį mėnesį kilus skandalui dėl finansavimo.

Estijos saugumo policija (KAPO) paskelbė informaciją, kad E.Savisaaras, prisidengdamas ortodoksų cerkvės statybos Taline finansavimu, “konspiraciniu būdu” prašė iš Rusijos pinigų savo partijos rinkimų kampanijai.

Pagal ataskaitą, komisija nerado kaltinimų Centro partijos pirmininkui ir Talino merui E.Savisaarui patvirtinimo.

Komisija pataria E.Savisaarui kreiptis į civilinių bylų teismą garbei ir orumui apginti, kad išnagrinėjus baudžiamąją bylą “būtų atmesti neatitinkantys tikrovės faktai neva jis yra Rusijos agentas”, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje komisijos ataskaitoje.

Komisija taip pat rekomenduoja “padaryti galą “Postimees” tinklalapyje 2010 metų gruodžio 16 dieną paskelbtų neteisingų faktų platinimui, taikant neseniai įsigaliojusius Pareigos teisės įstatymo (vadinamojo Šaltinių apsaugos įstatymo) papildymus prevencinei kompensacijai priteisti”.

Komisija mano, kad akivaizdus saugumo policijos kišimasis į demokratinius procesus, specialiosioms tarnyboms darant atvirą spaudimą visuomenei, manipuliuojant rinkėjų valia ir pažeidžiant teisinės valstybės ir demokratijos principus.

Todėl komisija rekomenduoja ne tik kreiptis į teismą, bet ir atkreipti į tai, kas vyksta, dėmesį tokių autoritetingų tarptautinių organizacijų kaip, pavyzdžiui, “Amnesty International”.

Komisija tai pat pataria pareikalauti, kad saugumo policija atvirai ir kategoriškai patvirtintų, jog saugumo policija nė viename šio incidento epizodų nesirėmė Rusijos specialiųjų tarnybų medžiaga.

Komisija nemato nieko smerktina, kad buvo prašoma paremti ortodoksų cerkvės statybą Taline.

Drauge ataskaitoje smerkiamas Andrus Ansipas, kuris, pagal ataskaitą, “prašė plačiu mastu lėšų iš užsienio šventovei (Tartu mieste) atstatyti”.

“Ansipo vyriausybė taip pat rizikavo Estijos mokesčių mokėtojų lėšomis ir nepaisė Estijos įstatymų, finansuodama šventovės atstatymą Rusijoje, kurią planuojama atidaryti vasario viduryje per parlamento rinkimų kampaniją”, – sakoma ataskaitoje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...