2011 Vasario 17

Estija

Savisaaras siekia bendradarbiauti su Kremliumi

veidas.lt

Estijos premjeras Andrus Ansipas pareiškė, kad įtarimo šešėlis kris visiems, kas ketina susitikti su Rusijos geležinkelių bendrovės prezidentu Vladimiru Jakuninu, kuris savaitgalį atvyks į Taliną dalyvauti numatomo ortodoksų šventovės Lasnamejėje kryžiaus iškėlimo ir pašventinimo ceremonijoje.

Tai ketvirtadienį rašo “Postimees”, primindamas, kad V.Jakuninas vadovauja trylikos žmonių delegacijai, kuri atvyks šeštadienį mero Edgaro Savisaaro (Edgaro Savisaro) ir metropolito Kornilijaus kvietimu.

Kaip pranešta, pernai vasarą V.Jakuninas pažadėjo Centro partijai, kuri turi 2 mln. eurų skolos, rinkimams į parlamentą pusantro mln. eurų.

Kai V.Jakunino, susijusio su Kremliumi ir Rusijos ministru pirmininku Vladimiru Putinu, ir E.Saavisaro finansinis sandoris iškilo aikštėn, prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) ir ministras pirmininkas A.Ansipas pareiškė, kad Centro partijos kreipimasis į buvusį KGB karininką dėl finansinės pagalbos Estijai yra visiškai nepriimtinas.

T.H.Ilvesas pažymėjo, kad niekada nesiūlys E.Saavisarui sudaryti vyriausybę, A.Ansipas taip pat atmetė galimybę bendradarbiauti su centristų lyderiu.

A.Ansipas trečiadienį pareiškė laikraščiui “Postimees”, kad pinigų prašinėjimas iš buvusio KGB karininko yra nepriimtinas ir vertas paniekos žingsnis.

“Juk ne paslaptis, kad Rusijoje yra jėgų, kurios, kaip ir anksčiau, nori įtraukti Estiją į savo įtakos zoną ir primesti mums Maskvos valią. Deja, E.Saavisaras pats tiesia ranką paspausti, – pareiškė A.Ansipas ir pakartojo: – Reformų partijai bendradarbiauti su Saavisaru nepriimtina”.

A.Ansipas pažymėjo, kad kiekvienas, kuriam atrodys būtina susitikti su V.Jakuninu, turi atkreipti dėmesį į tai, kad dėl jo gali kilti tokių pačių įtarimų kaip ir dėl E.Saavisaro.

“Labai įtikėtina, kad tai buvo ne paskutinis Rusijos mėginimas turėti klusnią vyriausybę ir ministrą pirmininką, kuris būtų priverstas dėl pinigų stygiaus būti nuolat priklausomas nuo Kremliaus valios”, – mano ministras pirmininkas.

E.Saavisaras pripažino, kad šventovė Lasnamejėje yra jo rinkimų, kurie vyks po kelių savaičių, kampanijos dalis. Pastaraisiais mėnesiais statyboje dviem pamainomis dirba maždaug 30 žmonių, kad iki šeštadienio viskas būtų parengtas kryžiaus pastatymui.

“Postimees” duomenimis, tą dieną nenumatoma galutinai pastatyti virš šventovės kupolo septynių metrų 1,5 tonos sveriantį ortodoksų kryžių, jis tik bus pakeltas virš cerkvės kranu iškilmingos ceremonijos proga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...