2013 Rugsėjo 16

Saugos asmeninę finansinę informaciją internete

veidas.lt


Svarbiai asmeninei ir finansinei vartotojų informacijai persikeliant į elektroninę erdvę ir populiarėjant elektroninei prekybai, TEO savo klientams pasiūlė paslaugą „Interneto apsauga“, sukurtą bendradarbiaujant su viena žymiausių antivirusinių programų kūrėjų pasaulyje „Kaspersky Lab“. Naujoji paslauga leis užtikrinti ne tik vartotojo kompiuterių, bet ir tapatybės bei finansinių duomenų saugumą.

Kibernetinio saugumo sprendimų profesionalės „Kaspersky Lab“ atliktos apklausos rodo, kad beveik kas trečias Lietuvos interneto vartotojas buvo susidūręs su piktavalių kėslais išgauti su asmenine finansine informacija susijusius duomenis, kas penkto kompiuteris buvo užkrėstas virusais per elektroninį paštą ar laikmenas, dešimtadalis apklaustųjų yra patyrę neleistino prisijungimo prie asmeninių duomenų atvejus.

Paslauga „Interneto apsauga“ saugo kompiuterius nuo virusų ir įsilaužimų, šnipinėjimo programų, užtikrina saugų naršymą, naudojimąsi el. bankininkyste, el. prekybos svetainėmis, socialiniais tinklais bei leidžia tėvams valdyti internete vaikų praleidžiamą laiką ir jų naršomus puslapius.

Ji taip pat atlieka elektroninio pašto apsaugos nuo nepageidaujamų laiškų (angl. spam) funkcijas, be to, užkerta kelią interneto nusikaltėliams naudotis vartotojo kompiuteriu kenkėjiškais tikslais.

„Didžioji dalis interneto atakų organizuojama naudojantis užgrobtais interneto vartotojų kompiuteriais, įtraukiant juos į „botnet“ tinklo veiklą. Mūsų tikslas – padėti savo interneto vartotojams jaustis kaip galima saugesniems kibernetinėje erdvėje,“ – sako TEO Tinklo technologijų tarnybos vadovo Dariaus Didžgalvis.

Naujoji paslauga interneto ZEBRA vartotojams kainuos 5,90 lito per mėnesį. Ją bus galima diegti į tris nešiojamuosius ar stalo kompiuterius, veikiančius Windows operacinės sistemos pagrindu.

„Kaspersky Lab“ apklausų duomenimis, dauguma Lietuvos interneto vartotojų naudojasi nemokamomis antivirusinėmis programomis, o 5 proc. jų iš viso savo kompiuteriuose nėra įdiegę. Praktika rodo, kad nemokamos antivirusinės programos neužtikrina visavertės apsaugos, jeigu jos nėra atnaujinamos. Neretai vartotojai vengia tai daryti, nes už atnaujinimą paslaugos teikėjai ima papildomą mokestį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...