2011 Rugsėjo 28

Saugaus eismo taisyklių mažuosius kauniečius mokys linksmi personažai

veidas.lt

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradeda naują akciją ir moko jauniausius eismo dalyvius saugaus elgesio kelyje. Policijos pareigūnai norėdami atkreipti vaikų dėmesį, į pamokas pasikviečia policijos bičiulį „Amsį“ ir limonado vaikams personažą „Limpa“.

Anot vaikų ir paauglių gydytojos psichiatrės Sigitos Lesinskienės, kai mokymo procese atsiranda herojų, simbolinių personažų, vaikai daug geriau įsimena informaciją. Jeigu personažas vaikui patiko, jis su juo savo vaizduotėje sukuria ypatingą ryšį. „Ikimokyklinukai ir pradinių klasių moksleiviai daug greičiau įsimena tai, ką mato, nei tai, ką girdi. Todėl kitų žmonių ilgoki pamokymai ar patarimai, perteikti vien tik žodžiais, jiems nedaro tokio poveikio, kokio kartais tikisi suaugusieji. Viskas, ko vaikai yra mokomi, turi būti pateikta trumpai, aiškiai, žaismingai ir vaizdžiai. Tuo remiantis kuriamos visos prevencinės ir intervencinės programos vaikams. Net psichoterapinis darbas su vaikais šiame amžiuje yra grindžiamas vaizdiniais, piešiniais, žaidimais,“ – tvirtino docentė S. Lesinskienė.

Vaikų lopšelį-darželį „Pušaitė“, „Atžalyno“, Juozo Urbšio vidurines ir Žaliakalnio pagrindinę mokyklas jau aplankė „Amsio“ ir „Limpos“ atlydėti policijos pareigūnai. Šiuose susitikimuose vaikai buvo mokomi, kaip teisingai pereiti gatvę per perėją, kas padeda būti matomiems tamsiu paros metu ir kad dėmesingumas yra itin svarbus visiems eismo dalyviams. Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos specialistė Gražina Lekavičienė teigia, kad tokios akcijos turi vykti nuolat: „Atsakingus eismo dalyvius turime ugdyti nuo mažens ir tai turi būti nepertraukiamas mokymo procesas. Kaskart ieškome naujų ir vaikams įdomesnių būdų informacijai perduoti. Taip prieš kelis metus atsirado „Amsis“, o dabar į mūsų akcijas įtraukiame ir kitus, vaikams puikiai žinomus personažus. Kaune „Amsiui“ talkina personažas „Limpa“, kuris vaikams dalina žaismingus atšvaitus su savo atvaizdu.“ Anot G. Lekavičienės, vaikai atpažįsta mylimus personažus ir daug geriau įsimena personažų pateikiamą informaciją. Akcijai talkinančios įmonės „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Vytauto Meišto teigimu, vaikų saugaus eismo švietimo pamokos yra neįkainojamos. „Jeigu vaikas stovėdamas prie perėjos atsimins tai, ką jam pasakojo policijos ir mūsų personažai, visos įdėtos pastangos bus atsipirkusios,“ – teigia V. Meištas.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir tradicinių skonių limonado be konservantų, skirtų vaikams, personažas „Limpa“ ketina aplankyti dar daug Kauno miesto mokyklų. Artimiausiu metu saugaus eismo pamokos bus vedamos Kauno Juozo Grušo meno vidurinės, „Paparčio“, Panemunės pradinių mokyklų pirmokams ir lopšelio-darželio „Pušinėlis“ darželinukams. Rugsėjo pirmosiomis dienomis policijos pareigūnai išdalino vaikams tūkstančius žaismingų ir linksmų atšvaitų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Anonimas rašo:

  ….juokinga….:))))

 2. Anonimas rašo:

  ….tokia baisuokle dar vaikus isgasdins….o dieve….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...