2011 Kovo 23

Užsienis

Saudo Arabijoje suimta 100 šiitų protestuotojų

veidas.lt

Saudo Arabijos pareigūnai suėmė šimtą šiitų protestuotojų per praeitą savaitę šalies rytuose vykusią demonstraciją, trečiadienį pranešė viena žmogaus teisių organizacija.

Šie žmonės buvo suimti, kai šimtai protestuotojų išėjo į gatvės Rytų provincijos, kurioje gyvena daug šiitų, pagrindiniame mieste Katife ir kituose miestuose. Demonstrantai reikalavo paleisti kelis kalinius ir išvesti Saudo Arabijos pareigas iš Bahreino.

“Per praeitą savaitę Rytų provincijoje vykusius taikius protestus šiitų apgyventuose miestuose Safvoje, Katife ir jo priemiesčiuose, taip pat al Ahsos (rajone) buvo suimti 100 protestuotojų”, – nurodoma žmogaus teisių draugijos “Human Rights First” trečiadienį elektroniniu paštu išplatintame pranešime.

“Draugija “Human Rights First” pasipiktinusi dėl pranešimų, kad apie šimtas šių sulaikytųjų patiria fizinius ir psichologinius kankinimus, ypač al Ahsoje”, – sakoma pranešime.

Saudo Arabiją, kuri yra JAV sąjungininkė ir daugiausiai naftos eksportuojanti šalis, aplenkė masiniai neramumai, kurių banga šiemet nusirito per arabų pasaulį, tačiau protestai retkarčiais vyksta, įtampai didėjant kaimyniniame Jemene, Bahreine ir Omane.

Saudo Arabija praeitą savaitę pasiuntė tūkstantį savo karių į Bahreiną, kurį taip pat valdo sunitų monarchija. Šios pajėgos turi padėti numalšinti demokratijos šalininkų protestus, kuriems vadovauja gyventojų daugumą Bahreine sudarantys šiitai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...